fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | У Львові став доступним для користування інструмент оцінки якості просторів “Здорові вулиці” - Інститут міста
12 Листопада 2020 | Анонси ІМ

У Львові став доступним для користування інструмент оцінки якості просторів “Здорові вулиці”

Завдяки нашим партнерам ЛКП “Львівавтодор” у Львові став доступним інструмент оцінки якості просторів “Здорові вулиці”.

Інструмент “Здорові вулиці” орієнтований в першу чергу на проектувальників міських просторів. Він дає можливість перевірити власний проект на відповідність заданим критеріям щодо комфорту міського середовища.

Цей підхід запозичено в урбаністів Лондона. Компанією „Транспорт для Лондона” (TfL) було розроблено інструмент для перевірки проектів на відповідність цілям, яке місто поставило перед собою.

ЛКП Львівавтодор переклав та адаптував лондонський документ для моніторингу якості проектів у нашому місті.

Детальніше про інструмент розповідав представник ЛКП “Львівавтодор” Павло Сирватка в проєкті Urban cafe online #7. Міста, дружні до людей https://fb.watch/1GkvVnK4EV/

Підхід базується на 10 показниках здорових вулиць, які зосереджуються на досвіді користувачів міського простору. Оцінка може застосовуватися до будь-якого об’єкту, але надає найбільше значення при застосуванні до заходів, які пропонують значні зміни у досвіді людей щодо вуличного середовища.

Метод перевірки оформлено у вигляді електронної таблиці Excel з 31 технічним параметром, за яким можна оцінити вулицю. Посібник користувача вбудований в електронну таблицю для зручного ознайомлення з детальнішими вказівками щодо його застосування. Після того, як вулиця отримала оцінку за параметрами.

Перевірки, вона переводяться в оцінку по кожному з 10 показників здорових вулиць на графіку. Завдяки цьому можна з першого погляду легко побачити вдосконалення Індикатора здорової вулиці, які новий дизайн забезпечить в порівнянні з поточною ситуацією на вулиці.

Інструмент “Здорові вулиці” буде корисний для:
– інженерів дорожнього руху та проектантів громадських просторів. Він дасть змогу перевірити власні проекти відповідно до 10 індикаторів, в тому числі порівняти існуючі показники по кожному з індикаторів з показниками, які отримаємо від нового проекту. Таким чином можна буде наочно оцінити покращення.
– замовників та ініціаторів проектів — як замовників зі сторони міста, так і громадських активістів, які ініціюють зміни в своєму районі. Це дасть їм чіткі критерії, щоб оцінити проект на якість та з’ясувати, які саме покращиться простір.
– громадськості — інструмент дасть змогу оцінити, як зміни у способі облаштування та використання вулиць сприяють вдосконаленню середовища, в якому ми живемо та працюємо.

Цей інструмент не має офіційного статусу для управління та прийняття рішень, але допомагає інженерам, чиновникам та політикам, узгоджувати свої дії з підходом “Здорові вулиці”, що в майбутньому підвищить комфорт міського середовища.

Будемо вдячні, якщо, ознайомившись з інструментом, виділите час аби відповісти на декілька питань в гугл-формі.

Завантажити інструмент “Здорові вулиці”