fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ «ЦИФРОВЕ ПЕРЕТВОРЕННЯ МІСТА» (ІНФОГРАФІКА) - Інститут міста
25 Листопада 2016 | Місцеве врядування

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ «ЦИФРОВЕ ПЕРЕТВОРЕННЯ МІСТА» (ІНФОГРАФІКА)

25 листопада 2016 року, на Форумі електронного врядування у Львові було презентовано результати дослідження «Цифрове перетворення міста».


Дослідження було проведено Соціологічною агенцією «Фама» у співпраці з Інститутом міста 4-11 листопада 2016 р., на замовлення ІТ управління Департаменту розвитку Львівської міської ради, в рамках реалізації Програми цифрового перетворення Львова на 2016 – 2020 роки. Вибіркова сукупність дослідження становить 800 осіб, старше 16 років. Опитування здійснювалось методом face to face інтерв’ю. Похибка репрезентативності вибірки з довірчою ймовірністю 0,954 не перевищує 3,5% для показників близьких до 50%, 3% – для показників близьких до 25% або 75%, 2,1% – для показників близьких до 10% або 90%, 1,5% – для показників близьких до 5% або 95%, 0,7% – для показників близьких до 1% або 99%. Цьогорічне дослідження було проведено за методологією, використаною у 2015 році. Це дозволило здійснити порівняння показників та відслідкувати їх динаміку.

Інфографіка прикріплена додатком вкінці новини.

Загалом, як і минулого року, майже кожен п’ятий львів’янин (18,9%) не має доступу до комп’ютерної техніки (стаціонарний комп’ютер або ноутбук). 42,4% опитаних зазначили, що мають доступ до комп’ютерної техніки, як вдома, так і на роботі, а 37% має можливість користуватись комп’ютером лише вдома.

У 2016 році майже на третину зменшилася частка тих львів’ян, які не вміють користуватись комп’ютерною технікою (20,8%). Наявність можливості використання комп’ютера вдома чи на роботі не обов’язково означає користування ним. Так, 6,7% серед тих, які мають доступ до техніки вдома або на роботі, не користуються нею. Однак, варто звернути увагу на те, що у порівнянні з 2015 роком цей показник знизився майже удвічі (11,7% у 2015 році).

Для визначення рівня володіння комп’ютерною технікою серед мешканців, було використано методику The Digital Skills Indicator 2015, яка в свою чергу була використана в дослідженнях, проведених Estonia statistical office. Респондентам було запропоновано перелік із 20 практик використання комп’ютерної техніки. Залежно від кількості обраних практик у кожній із 4 груп, методика пропонує визначати базовий рівень навичок та рівень вище базового. Проте, під час аналізу даних виявилось, що варто виділити також категорію опитаних, у яких відсутні навички, або наявні на дуже низькому рівні. Такий поділ краще відображає рівень володіння комп’ютерною технікою. Згодом, ці дані синтезуються в один зведений показник «Рівень володіння комп’ютерною технікою», який має 4 виміри: без жодних навичок, низький, базовий та рівень вище базового.

Майже на третину зменшилась частка мешканців, які взагалі не володіють комп’ютерною технікою (відсутні інформаційні навички) (19,5%). Також, у порівнянні з минулим роком, зросла частка львів’ян, які володіють комп’ютерною технікою майже на професійному рівні (вище базового) (28,5%). Достатній базовий рівень є у 34,7% опитаних і ще 17,2% мають низький рівень комп’ютерних навичок.

Підключення до Інтернету вдома є у 75,6% опитаних. Більшість з них (66,2%) користуються широкополосним Інтернетом. Ще 20,9% використовують ADSL підключення, 10,4% – швидкісний мобільний Інтернет, 1,8% – супутниковий Інтернет. Також 0,8% не змогли назвати вид підключення до Інтернету, який вони використовують вдома. Якщо ж брати до уваги відповіді всіх респондентів (не залежно від наявності в них підключення Інтернету вдома), то загалом половина опитаних використовують підключення до широкополосного Інтернету.

Більш як ¾ опитаних, які мають вдома будь-яке підключення до Інтернету вдома, користуються ним щодня. Серед всіх опитаних цей показник становить дещо більше половини (59,9%).
Використання мобільного Інтернету все більше стає невід’ємною частиною повсякденного життя. Майже кожен третій львів’янин користується мобільним Інтернетом щодня (29% у 2016, 23% у 2015). Ще більший приріст можемо спостерігати щодо використання саме 3G-інтернетом – 40% серед всіх опитаних, що на 17% більше, аніж у 2015 році.

Все більш впізнаваними та використовуваними стають електронні послуги загалом та послуги та сервіси Львівської міської ради, якими можна скористатись он-лайн. Так, 65% львів’ян зазначили, що мають практику користування електронними послугами (серед них інтернет-банкінг, оплата рахунків, комунальних послуг через Інтернет, купівля товарів, послуг тощо). Що стосується електронних послуг та сервісів Львівської міської ради, то кожен четвертий львів’янин має досвід їх використання (26%). Це на 9% більше, аніж минулого року.