fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | ПРОЕКТ МАЙСТЕРНЯ МІСТА-2016 ВІДЗНАЧИЛИ ЛЕЙПЦИЗЬКОЮ ПРЕМІЄЮ ІНТЕГРОВАНОГО МІСЬКОГО РОЗВИТКУ - Інститут міста
5 Грудня 2016 | Урбаністика

ПРОЕКТ МАЙСТЕРНЯ МІСТА-2016 ВІДЗНАЧИЛИ ЛЕЙПЦИЗЬКОЮ ПРЕМІЄЮ ІНТЕГРОВАНОГО МІСЬКОГО РОЗВИТКУ

У рамках конкурсу відзначали новаторські проекти та методики інтегрованого розвитку міста, що були успішно реалізовані в співпраці з представниками чи організаціями громадянського суспільства протягом останніх чотирьох років.


Зазначимо, що конкурс «Лейпцизька премія інтегрованого міського розвитку» оголошується вперше і відзначає уже втілені проекти сталого розвитку міста з метою інтенсифікації інтегрованого урбаністичного розвитку в українських містах у майбутньому. Конкурс також має мотивувати українські муніципалітети використовувати методику сталого розвитку та регулярно брати участь у конкурсі на премію зі своїми проектами.

Проект Майстерня міста отримує 300 000 грн для реалізації усіх заходів, які популяризують інтегрований розвиток міст в Україні та підтримують сталий розвитку міст, їхніх мікрорайонів і міських просторів.

Слід зазначити, що урбаністично-культурний проект «Майстерня міста» за чотири роки став дієвою платформою для співпраці та спілкування громадських організацій, ініціатив, митців, ремісників, громадських активістів та міської влади. Зазначимо, що проект Майстерня Міста-2016 реалізовувався за фінансової підтримки Проекту GIZ у Львові «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста», співорганізаторами стали Львівська міська рада та комунальна установа Інститут міста . Так, як проект Майстерня міста став якісним прикладом комплексного підходу для вирішення питань розвитку міста, команда Інституту міста прийняли рішення продовжити втілювати інтегровані механізми змін у Львові.

«За останні 5 років ММ досягла значного розголосу не лише у м. Львові. Цього року такі міські майстерні були реалізовані у інших містах України, що демонструє високу затребуваність, гнучкий формат та практичні результати для розвитку міста. Не зважаючи на це, формат ММ щороку видозмінюється в залежності від запиту громадськості та потреб міста, при цьому зберігається той унікальний формат та мета, яка закладалася у цей проект на початках. Передбачається, що ММ-2017 функціонуватиме за такою схемою: встановлення та функціонування протягом 2-ох тижнів великого павільйону у центральній частині міста, у якому проводитимуться дискусії, воркшопи, презентації та обговорення щодо загальноміських питань із залученням представників влади, а також презентації результатів проектів, що будуть втілюватися у мікрогромадах за час проведення ММ-2017. Паралельно, у 5 мікрогромадах Львова (по 2 дні у кожній мікрогромаді) проводитимуться локальні заходи, воркшопи та дискусії, на яких підніматимуться питання локального характеру та реалізовуватимуться проекти, які передбачають втілення заходів із залученням місцевих мікрогромад. Принцип роботи з локальними мікрогромадами виник в результаті реалізації великого міського проекту «Зміцнення громад заради сталого розвитку міста» Громади в дії , що фінансується ЄС та реалізовується Інститутом міста разом із партнерами. В рамках проекту було проведено 2 великі дослідження щодо потенціалу міста до громадотворення та Моніторинг якості життя 2016 (2000 та 1200 респондентів відповідно), а також напрацьовано видання «Профілі мікрогромад» (зі статистикою, SWOT-аналізами, мріями та ідеями мешканців), що стане основою для підготовки ММ-2017. », – зауважила заступник директора Інституту міста, Анастасія Лепуга.

Досвід реалізації проекту «Зміцнення громад заради сталого розвитку міста», «Вулиця для всіх», ММ-2016 буде використано при плануванні та реалізації проекту ММ-2017.

За словами Анастасії Лепуги, для реалізації ММ-2017 планується залучити модераторів, що проходили відповідне навчання, організоване проектом GIZ У Львові; експертів у сфері урбаністики, сталого розвитку, енергоефективності, озеленення, міського планування, культури, історії, соціальної сфери з метою обміном досвідом та кращими практиками. Участь експертів у різних заходах дозволить мешканцям та активістам значно розширити власні знання щодо розвитку міста у різних сферах, а також спільно напрацювати та втілити практичні проекти. Залучення представників влади є важливою складовою проведення ММ-2017. Метою проекту ММ-2017 є комплексне стратегічне планування та розвиток міста із залученням локальних спільнот та врахуванням локальних особливостей відповідно до інтегрованої концепції розвитку.

У подальшому планується організувати Майстерню Міста на постійній основі, а саме облаштувати відповідне приміщення, обладнане згідно з потреб зацікавлених сторін для проведення заходів, навчань, дискусій, презентацій, обговорень, воркшопів протягом усього року. Приміщення буде доступне для усіх ГО та ГІ та буде неформальною платформою для спілкування та обміну досвідом.

Проведення конкурсу відбувається під патронатом Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка та держсекретаря Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Німеччини (БМУБ) Гунтера Адлера з німецького боку.