fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | План сталої міської мобільності Львова - Інститут міста
15 Квітня 2020 | Урбаністика

План сталої міської мобільності Львова

План сталої міської мобільності Львова (ПСММ) дає відповідь на питання: як оптимізувати місто для того, аби переміщення мешканців по ньому були ефективними з точки зору часу, комфорту, вартості, сприяли здоров’ю та спричиняли якнайменший негативний вплив на довкілля.

ПСММ дивиться ширше на питання транспортної проблеми і розглядає не лише питання руху транспорту, який є інструментом для переміщення людей, а концентрується на самих людях і потребах їх переміщень, щоб знайти ефективніші способи забезпечення потреб мобільності, які дозволять підняти якість життя у місті. ПСММ є “парасольковою” галузевою стратегією, яка має об’єднати різні сфери міської діяльності, які впливають на мобільність людей і товарів у місті. На основі закладених у План рамок, принципів та цілей мають розроблятися більш деталізовані стратегії за окремими галузями мобільності, такі як: стратегія розвитку громадського транспорту, концепція паркування у місті.

ПСММ сприяє збалансованому розвитку всіх видів транспорту і пересувань, одночасно стимулюючи перехід до більш сталих видів транспорту. План передбачає інтегрований комплекс технічних, інфраструктурних, політичних та м’яких заходів для підвищення ефективності та економічної доцільності діяльності міської ради у сфері транспорту, які повинні відповідати заявленій меті та конкретним цілям. План сталої мобільності  стосується таких тем: громадський транспорт, ходьба пішки і їзда на велосипеді, інтермодальність, безпека дорожнього руху, автомобільний транспорт (рух і паркування), міська логістика, управління мобільністю, інтелектуальні транспортні системи.

Без плану сталої мобільності, заходи, що роблять різні інституції будуть хаотичними та непродуманими. До сьогодні Львів не мав стратегічного бачення розвитку транспорту і мобільності. Через це робота різних підрозділів міста слідувала різним мотивам і цілям. Місту потрібне чітке бачення напрямку розвитку, яким будуть керуватись усі відповідальні структури.

Що повинно відрізняти цей стратегічний документ від попередніх схожих документів, це те, що складовою плану має бути розроблена система моніторингу, яка не дозволить покласти цей документ у “шухляду” та забути про нього. Виконання плану має регулярно моніторитось утвореною міждисциплінарною групою та відповідальні підрозділи повинні систематично звітувати про хід виконання плану.

План сталої міської мобільності Львова створено в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» від Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ GmbH. План сталої міської мобільності розроблено з візією на 15 років з створенням детального Плану дій на три роки. Кожні три роки ПСММ може переглядатись та коригуватися.

Додаткова інформація

Період реалізації: 2020-2035

Розробник: Інститут міста, Інститут просторового розвитку, Львівавтодор, Львівелектротранс, Департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР, Управління транспорту ЛМР, Управління архітектури та урбаністики ЛМР, міжнародні експерти з Швейцарії та Німеччини, експерти з різних галузей, представники громадськості

Виконавець: Львівська міська рада