fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | ПІДСУМКИ V ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ - Інститут міста
3 Квітня 2017 | Місцеве врядування

ПІДСУМКИ V ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФОРУМУ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ

V Форум місцевого самоврядування у Львові об’єднав понад 400 українських та міжнародних експертів.


«Два дні на стадіоні «Арена Львів» відбувався V Форум місцевого самоврядування – незалежна конференція, яка є однією з найбільших подій у цій сфері. Цьогорічний форум об’єднав більше, ніж 400 учасників: міські голови, українські та іноземні експерти у сфері місцевого самоврядування, представники муніципалітетів та органів виконавчої влади, представники об’єднаних територіальних громад, а також представники міжнародних донорських організацій та дипломатичного корпусу, представники ініціативних громадських організацій та аналітичних центрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента, Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Асоціації міст України, Асоціації малих міст України. Результат Форуму місцевого самоврядування буде рекомендовано Верховній Раді України, Президенту для розгляду, адже, як відомо, саме місцевому самоврядуванню приділяється найбільше уваги в Україні», — зазначив директор Інституту міста Олександр Кобзарев.

Перший день Форуму розпочали урядовці з обговорення теперішнього процесу децентралізації. Всі одноголосно зійшлись у тому, що відсутня концепція переведення влади на місця, тому Україна робить півкроку вперед, адже щось впроваджується, проте через хаотичність та ірраціональність робить два кроки назад. Основними причинами назвали домінацію олігархії і відсутність підтримки на низах, оскільки вони не обізнані в організації роботи не отримуючи команд зверху.

Загалом всі експерти наголошували на тому, що ми повільно відходимо від радянської моделі і поступово долаючи нагальні проблеми, які ми створюємо самі собі йдемо до децентралізації.

Робота на другому дні Форуму була зорієнтована на стратегічні підходи до розвитку міст та регіонів, стані та перспективах врегулювання організаційно-правових аспектів місцевої демократії в Україні. Серед інших питань – здобутки та виклики децентралізації освіти України, адміністративні послуги у ОТГ, кращі практики місцевого самоврядування, реформування сфери ЖКГ у контексті процесу децентралізації.

Відзначимо, що партнерами V Всеукраїнського Форуму місцевого самоврядування є Львівська міська рада, Асоціація міст України та представники міжнародних програм, таких як Проект U-LEAD в Україні, Академія Фольке Бернадотта, Програма USAID «Рада», «Партнерство для розвитку міст» (Проект  ПРОМІС), проект GIZ в Україні «Інтегрований розвиток міст в Україні», Програма Ради Європи, Програма USAID DOBRE, Міжнародний фонд «Відродження», Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), SKL International, інші.

За підсумками обговорення актуальних питань реформи місцевого самоврядування та інших реформ, що відбуваються в Україні учасники V Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування, а також представники органів державної і виконавчої влади, місцевого самоврядування, міжнародних донорських організацій, інститутів громадянського суспільства, експертної та наукової спільноти ухвалили РЕКОМЕНДАЦІЇ у вигляді РЕЗОЛЮЦІЇ ФОРУМУ.

Фотоальбом події доступний на Facebook-сторінці

Відео доступні на Youtube-каналі. 

1 день Форуму (відеозапис):

2 день Форуму (відеозапис):