fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | ПІДСУМКИ ХАКАТОНУ OPEN DATA CHALLENDE: CODE FOR LVIV - Інститут міста
29 Квітня 2016 | Місцеве врядування

ПІДСУМКИ ХАКАТОНУ OPEN DATA CHALLENDE: CODE FOR LVIV

23-24 квітня 2016 року у Львові відбувався хакатон Open Data Challende: code for Lviv. Впродовж двох днів хакатону учасники змагались за найкращі ідеї, які мали б позитивний вплив на розвиток міста та покращення життя у Львові.


Унікальність заходу полягала в тому, що учасники мали можливість працювати з відкритими базами даних, які містили інформацію про місто: переліки та місце розташування різноманітних закладів (як комунальних, так і приватних), статистика окремих видів злочинів протягом 2015 року, повідомлень на Гарячу лінію міста, споживання холодної води, а також різноманітні реєстри (адресний реєстр, реєстр юридичних осіб тощо) і ще багато інших даних.

У хакатоні взяли участь 5 команд, які запропонували свої розрозробки:

ACTS (Active corruption tracking system). Це картографічний сервіс, який дозволяє фіксувати прояви корупційної активності і спостерігати її в режимі реального часу. Запропонований продукт складається з мобільного додатку та мапи корупції. За допомогою мобільного додатку користувач може оперативно фіксувати корупційну активність безпосередньо на місці її здійснення. Мапа корупції показує статистичну інформацію, зібрану користувачами.

Prix-Data. Розробники з цієї команди запроновували аналітично-картографічний продукт для пошуку установи за заданими параметрами. Наприклад, мешканець хоче дізнатись, де розташована найближча до його місця проживання школа, яка відповідає його вимогам (наприклад, наявність позакласних занять, вивчення мов тощо).

Найбільше журі відзначили три команди: 2 smart, Anonymous Geeks та Lviv Parking. Команда «2 smart» працювала над створенням інформаційної системи для людей з обмеженим зором. Вони розробили прототип аплікації, яка дозволяє шукати найближчі об’єкти інфраструктури (наприклад, лікарні, заклади харчування, бібліотеки тощо), а також озвучує навігацію до цих об’єктів.

Anonymous Geeks аналізували ситуацію з безпекою на дорогах. Використавши дані, про дорожньо-транспортні пригоди в місті, які трапились протягом 2015 року, вони виявили аварійно-небезпечні ділянки на дорогах міста. Запропонований ними продукт (аплікація) попереджатиме користувачів про наближення до потенційно аварійно-небезпечних ділянок на дорозі. Окрім того, розроблене рішення має потенціал до використання даних не лише щодо ДПТ, але й інших злочинів (наприклад, крадіжок, грабежів тощо). Аналізуючи ці данні, аплікація попереджатиме користувачів про ймовірність стати жертвою того чи іншого злочину в різних районах міста. Один із учасників команди вдосконалюватиме свої навички на літній школі Data Analysis від Computer Science Program Українського Католицького університету.

Lviv Parking пропонують вирішити проблему із паркувальними місцями у Львові. Вони враховують як облаштовані парковки (з паркоматами та працівниками парковки), так і стихійні. Водії, які користуватимуться запропонованою аплікацією, повинні повідомляти інших користувачів, коли вони зайняли та звільнили паркувальне місце. Через gps-координати місця розташування водія буде відомо чи місце для паркування уже зайняте і варто шукати інше місце. Таким чином водії зможуть зекономоити час для пошуку вільного паркувального місця. Один із учасників команди розпочав навчання у Startup School, де зможе удосконалити свій продукт за допомогою порад спеціалістів.

Що ж стосується наступних кроків та продовження запрезентованих проектів, то Інститут міста та Львівська міська рада докладуть максимум зусиль, щоб продовжувати співпрацю з учасниками хакатону та сприяти їм в тому, щоб їхні проекти були реалізовані.

Довідка:

Проведення хакатону є частиною великого проекту «Відкриті дані Львова». В рамках цього проекту було створено Портал відкритих даних, де можна буде завантажувати бази даних міста, а також Панель міста, на якому буде відображатись міська статистика та результати опитування. «Open Data Challenge: code for Lviv» організовано Інститутом міста, спільно з Львівською міською радою, фундації «E-panstwo», фундації «Techsoup» (Республіка Польща) за сприяння The Charles Stewart Mott Foundation.
Партнери заходу: Computer Science Program UKU, Global Logic, Startup Depot, Startup School, Creative quarter, YEI.

Ф