fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОСББ (2016) - Інститут міста
7 Жовтня 2016 | Місцеве врядування

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ ОСББ (2016)

В рамках VII Форуму ОСББ у Львові було реалізовано опитування серед учасників заходу: членів правління, голів ОСББ; експертів галузі тощо. Респондентів попросили надати власну оцінку потчній ситуації у сфері ОСББ в Україні.


Опитано: 52 респонденти.

Метод: «face to face» інтерв’ю.
 
Серед опитаних переважають учасники, що прибули на захід із Києва (19,2%), Львова (15,4%) та Харкова (13,5%). 53,8% респондентів є експертами у сфері ОСББ, 40,4% – головами або членами правління ОСББ, решту становлять представники будівельних компаній, компаній, що спеціалізуються на виготовленні опалювальних систем тощо.
 
Основні результати:

  • Більшість опитаних учасників заходу схильні позитивно оцінювати поточні темпи розвитку ОСББ в Україні (51,9%) і лише 15,4% – негативно.
  • 67,3% респондентів вважають, що наступного року ситуація із розвитком ОСББ в Україні покращиться, 23,1% вважають, що усе залишиться без змін і лише 9,6% схильні негативно оцінювати перспективи розвитку галузі у майбутньому.
  • Серед чинних голів та членів правління ОСББ є досить популярним впровадження практик енергоефективності у будинках (81,0%). Найпопулярнішими практиками виявились заміна вікон загального користування (24,7%), використання енергоощадного освітлення (17,5%), встановлення лічильників тепла (12,3%), заміна дверей загального користування (12,3%) та утеплення систем водопостачання (12,3%).
  • Співпрацю із управляючими компаніями не можна назвати поширеною практикою серед представників галузі в Україні (95,2% опитаних не користуються їхніми послугами). Це пояснюють, насамперед, відсутністю потреби у послугах управляючих компаній (65,0%). Ще 15,0% опитаних зазначили, що вони лише створили ОСББ і поки що не мали змоги ознайомитися з компетенцією відповідних структур.

 

Додаткова інформація
Період реалізації:жовтень 2016
Замовник:власне дослідження (в рамках проекту VII Форуму ОСББ)
Виконавець:Інститут міста