10 Листопада 2016 | Місцеве врядування
ПЕРЕДУМОВИ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ВРЯДУВАННЯ У ЛЬВОВІ (2016)
Мета дослідження – визначити наявність доступу до комп’ютерної техніки та частоту її використання, рівень комп’ютерної грамотності львів’ян, використання Інтернету, а також поінформованість щодо електронних послуг, які надає Львівська міська рада.
Опитано: 800 осіб, старше 16 років.
Похибка репрезентативності вибіркової сукупності: не перевищує 3,5%.
Основні результати дослідження:
- Як і минулого року, майже кожен п’ятий львів’янин (18,9%) не має доступу до комп’ютерної техніки (стаціонарний комп’ютер або ноутбук).
- У 2016 році майже на третину зменшилася частка тих львів’ян, які не вміють користуватись комп’ютерною технікою (20,8%).
- Підключення до Інтернету вдома є у 75,6% опитаних.
- Використання мобільного Інтернету все більше стає невід’ємною частиною повсякденного життя. Майже кожен третій львів’янин користується мобільним Інтернетом щодня (29% у 2016, 23% у 2015). Ще більший приріст можемо спостерігати щодо використання саме 3G-інтернетом – 40% серед всіх опитаних, що на 17% більше, аніж у 2015 році.
- Все більш впізнаваними та використовуваними стають електронні послуги загалом та послуги та сервіси Львівської міської ради, якими можна скористатись он-лайн. Так, 65% львів’ян зазначили, що мають практику користування електронними послугами (серед них інтернет-банкінг, оплата рахунків, комунальних послуг через Інтернет, купівля товарів, послуг тощо). Що стосується електронних послуг та сервісів Львівської міської ради, то кожен четвертий львів’янин має досвід їх використання (26%). Це на 9% більше, аніж минулого року.
Цьогорічне дослідження було проведено за методологією, використаною у 2015 році. Це дозволило здійснити порівняння показників 2016 та 2015 року та відслідкувати їх динаміку.