fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | ВИВЧЕННЯ СТАЛОЇ МОБІЛЬНОСТІ У ЛЕЙПЦИГУ - Інститут міста
29 Серпня 2016 | Анонси ІМ

ВИВЧЕННЯ СТАЛОЇ МОБІЛЬНОСТІ У ЛЕЙПЦИГУ

З 15 по 19 серпня працівники Інституту міста та Львівської міської ради перебували у Німеччині, де проходила міжнародна літня школа “Sustainable Mobility – Made in Leipzig”. Організатори школи – управління транспортного планування і реконструкції доріг міської ради Лейпцига у співпраці з Дрезденським технічним університетом – надали можливість для майже 100 учасників з усього світу впродовж тижня обмінюватися досвідом і знаннями на тему сталої мобільності.


Кожного дня лектори університетів, практики та гостьові спікери на прикладі Лейпцига та інших міст презентували різні аспекти досягнення сталої мобільності, починаючи від змін у містоплануванні та дорожньому русі і завершуючи транспортною безпекою та екологією.

«Мене особливо вразив приклад одного з німецьких міст, де «швидше – не означає безпечніше». У сусідньому від Лепцига Дрездені майже не трапляються дорожні аварії. А все тому, що швидкість руху автомобілів там обмежена до 28 км/год. Для порівняння, у 2000 році ця цифра була ще меншою – 20 км/год. Додатковий плюс – немає потреби встановлювати обмежуючі стовпці і паркани, тому в Дрездені їх дуже мало, лише на ділянках з підвищеним ризиком. Безпечно на дорогах, мінімальний рівень шуму і викидів шкідливих газів… З цієї точки зору, якість життя у такому місці суттєво підвищується.» – ділиться своїми враженнями після школи Ірина Кривенчук з Інституту міста.

Концепція сталої мобільності, за словами професора Дрезденського технічного університету Удо Ю. Бекера, передбачає, що «задоволення потреб у мобільності відбувається завдяки меншому обсягу транспортного руху. Іншими словами: розвиток – це зменшення дорожнього руху. Сталий розвиток – це розвиток, який задовольняє потреби сучасного покоління та, водночас, дозволить наступним поколінням задовольнити їхні власні потреби у майбутньому».

Нижче подано інфографіку Німецького товариства міжнародного спіробітництва GIZ «10 принципів сталого міського транспорту», що входять до плану стратегічного розвитку Лейпцига.
http://www.sutp.org/files/contents/documents/resources/J_Others/GIZ_SUTP_Infographic-10-Principles-for-Sustainable-Urban-Transport-uk.pdf

Учасники літньої школи мали змогу не лише почути, але й, у буквальному значенні, торкнутися до вулиць Лейпцига, відчути себе у ролі пішоходів, пасажирів та велосипедистів. Відвідавши кілька частин міста, учасники отримали завдання розробити власні бачення з перепланування конкретних вулиць. Працювали і над львівською вулицею С. Бандери. У Лейпцигу є досить схожа вулиця – Карл-Лібкнехтштрасе. До реконструкції пропускна здатність цієї вулиці була обмеженою. Тепер, після двох років громадських обговорень та двох років ремонтних робіт, вулиця прекрасно функціонує.

Усі напрацювання та ідеї, розроблені учасниками школи щодо партисипативного перепланування вулиці Бандери, будуть враховані в межах реалізації проекту Інституту міста «Вулиця для всіх».

Більше про проект: street4all.org.ua