23 Жовтня 2017 | Урбаністика

ВІЗИТ НІМЕЦЬКИХ ЕКСПЕРТІВ У СФЕРІ ПЛАНУВАННЯ МІСЬКОГО ПРОСТОРУ. ОБМІН ДОСВІДОМ

В рамках проекту “Вулиця для всіх” відбувся навчальний візит до Львова німецьких експертів, керівника та проектного менеджера управління транспортного планування та ремонту доріг міста Лейпциг до Львова.


Команда Інституту міста ініціювала проведення навчального семінару “Робоче проектування: обмін досвідом між Україною і Німеччиною” за участі німецьких колег та спеціалістів профільних управлінь та підприємств міської ради Львова (ЛКП “Інститут просторового розвитку”, ЛКП “Львівавтодор”, районні адміністрації), також до навчання були залучені фахівці дорожньо-будівельної компанії “Онур”.

Зауважимо, що семінар був спрямований на обмін досвідом відносно одного із етапів планування міського простору – робочого проектування, забезпечення високої якості проектування та виконання. В програму семінару було включено презентацію від працівників ЛКП Інститут просторового розвитку щодо планування вул. Садової та презентація Ральфа-Міхаеля Гюнера, керівника відділу робочого планування управління транспортного планування та ремонту доріг міста Лейпциг, щодо процесу планування вулиці Карла Лібкнехта (Лейпциг). Було виділено особливості процедури залучення громадськості на етапі робочого проектування в Німеччині та рішення, які застосовуються при плануванні вулиць у місті Лейпциг. Партисипативне планування у місті Лейпциг застосовується не на усіх вулицях міста, лише, на найбільш значущих та на таких, де є потреба врахувати інтереси різних сторін: мешканців, користувачів вулиці, влади. Після того як українські колеги змогли детально ознайомитися із процесом планування у місті Лейпциг, вони напрацювали моделі залучення громадськості на етапі створення робочих проектів та будівництва вулиць. Ознайомитися із результатами групової роботи в рамках навчального семінару.

Важливими темами обговорень і неформального спілкування між представниками ЛКП “Інститут просторового розвитку”, районних адміністрацій міста, компанії “Онур” були рішення щодо планування вулиці Степана Бандери, напрацьовані в рамках проекту “Вулиця для всіх”

Після навчального семінару робота продовжилася у форматі Urban Café, публічна розмова з Ральфом-Міхаелем Гюнером та Керстін Льобель про планування міського простору у Лейпцигу, про практики учасницького планування та нові виклики для фахівців та громади у цій галузі. Ознайомитися із презентацією Ральфа-Міхаеля Гюнера.

Наступного дня Ральф-Міхаель Гюнер долучився до роботи команди ЛКП Інститут просторового розвитку. Впродовж робочого дня спеціалісти Інституту спільно з німецьким експертом аналізували рішення щодо планування вул.Степана Бандери, розроблені на основі попередніх зустрічей з громадськістю та експертами та із використанням результатів розрахунку по інтенсивності руху. Були обговорені проектні рішення та подальші кроки для переходу до розробки робочого проекту та проектно-кошторисної документації по реконструкції вул.Степана Бандери. Зауваження та поради німецького колеги були взяті до уваги командою Інституту просторового розвитку.

Команда Інституту міста впевнена, що такі обмінні візити, спільні навчальні семінари, аналітика актуальних проектів у сфері міського планування разом з експертами європейського рівня завжди буде сприяти формуванню нових, якісних, інноваційних підходів у сфері планування та буде провокувати спеціалістів до постійного навчання та вдосконалення власних методів ведення процесу планування просторів у нашому місті.