7 Червня 2017 | Урбаністика

ВІДКРИТТЯ МАЙСТЕРНЯ МІСТА 2017

У понеділок, 5 червня, у Львові офіційно відкрили Майстерню міста, де майже два тижні різні аудиторії учасників будуть спілкуватися про місто. В рамках цьогорічного урбаністично-культурного проекту передбачена велика кількість тематичних майстер-класів, кінопоказів та лекцій про те, як зробити життя у місті комфортнішим.


Відкриття “Майстерні” відбулося біля Музею Ідей на вул. Валовій 18-А. Неодноразово організатори наголошували, що цього року Майстерня запрацює у Львові вшосте, основна тема заходів – урбаністична децентралізація. Паралельно працюватимуть п’ять мобільних павільйонів в Рясному, на Сихові, Замарстинові, Левандівці та Рогатці.

Організацією проекту раніше опікувався фонд GIZ, а тепер передав цю задачу міській раді та комунальній установі “Інститут міста”. Основною метою проекту є залучення громадськості та громадських ініціатив до благоустрою та розвитку міста, зазначив представник GIZ Юрген Лембке.

“Майстерня міста є знаковим проектом в українській урбаністиці. Його приніс в Україну проект “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” (GIZ). Завдання і мета цьогорічної Майстерні міста – дати можливість усім зацікавленим сторонам, які підтримують міський розвиток, зробити свій внесок у творення дружнього середовища”, – розповів директор КУ “Інститут міста” Олександр Кобзарев.

Цього року в павільйонах Майстерні проводитимуть заходи, присвячені залученню мешканців до розвитку міста, покращенню громадських просторів, озелененню та енергоощадності, залученню людей з особливими потребами, велосипедній та пішохідній інфраструктурі, збереженню історичної спадщини та дитячій урбаністиці. Детальніше із заходами можна ознайомитися у програмі Майстерні міста.

“Дуже пишаюся, що львів’яни як містяни стаємо більш зрілими для того, щоби робити щось для себе, святкувати свої успіхи і просто бути разом на цьому святі. Я пишаюся, що на нас дивляться і надихаються інші міста”, – сказала під час відкриття представниця “Інституту лідерства та управління” УКУ Наталія Бордун.

Мета «Майстерні міста 2017» – заохотити всіх зацікавлених мешканців та гостей Львова до спільного діалогу на актуальні для міста теми. Темою цьогорічної майстерні стала урбаністична децентралізація в межах міста із залученням локальних мікрогромад та налагодження діалогу між фаховими середовищами та активістами.

Детальна програма заходів цьогорічної майстерні

Фото відкриття Майстерні міста 2017

Проект Майстерня міста реалізовується командою Інституту міста за фінансової підтримки проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”GIZ, Інституту лідерства та управління УКУ та «Лейпцизька премія інтегрованого міського розвитку».

Слідукуйте за оновленою інформацією на сторінках проекту Майстерня міста:
www.maisterniamista.org.ua
www.facebook.com/maisterniamista