25 Червня 2020 | Анонси ІМ

У Львові вивели показник благополуччя молоді

Визначенням індексу благополуччя молоді займалися Інститут міста разом з МолоДвіж Центр. Львів за підтримки Фонду ООН з народонаселення.

Дослідження покликане відобразити наскільки дружнім до дітей та молоді є місто. В опитуванні взяли участь львів’яни віком 14-35 років, кінцева вибірка сформована на базі 400 анкет.

Згідно з результатами дослідження Індекс благополуччя молоді у Львові становить 0,71 з 1.

Соціологиня Інституту міста Тетяна Приходько пояснила за якою формулою визначався цей індекс:

“Є 49 стандартизованих індикаторів (муніципальна статистика та результати опитування). Далі для кожного з 7 субіндексів присвоювалася вага у загальному індексі, яку визначала експертна комісія при Фонді ООН у галузі народонаселення. Тоді субіндекси сумуються і виводиться загальний індекс благополуччя”.

Далі ━ більш детально про субіндекси.

 

Освіта та наука ━ 0,76

Головним викликом освітньої сфери команда дослідників передбачає адаптацію до онлайн формату. 

Також до проблем галузі можна віднести недостатність комунікації між установами з питань студентства та тих, хто навчається в закладах вищої освіти 1-2 рівня акредитації.

 

Здоров’я ━ 0,72

Загалом, майже кожен другий з опитаних у разі потреби завжди звертається до медичних працівників. Частіше з медиками взаємодіють жінки 63%, серед чоловіків лікарів відвідують 42%.

У межах ініціативи “Клініка, дружня до дітей та молоді”, у Львові функціонує 13 медичних закладів, до яких молодь може звернутися чи пройти обстеження.

 

Економічні можливості ━ 0,66

У цьому субіндексі розглядалися підприємництво, працевлаштування та житлова політика.

Щодо підприємницької діяльності, то молодь зазначила недостатню обізнананість в юридичних аспектах.

У питанні працевлаштування відмічається відтік молодих кадрів за кордон.

Є проблеми і у житловому питанні, адже сучасна молодь є більш мобільною і надає перевагу орендованому житлу. Зі слів Олега Мальця, керівника МолоДвіж Центру, держава до цього ринку майже не має доступу, через що відсутня соціальна підтримка.

 

Політична участь ━ 0,54

Найменший показник серед львівської молоді. Причиною цього організатори дослідження вважають низький рівень довіри до провладних структур, застарілість поглядів політиків і гендерну нерівність.

 

Громадська участь ━ 0,72

Досить високий показник, порівняно з іншими. Однак серед проблем можна виділити нерозуміння розподілу повноважень і завищені очікування, які не завжди справджуються.

 

Інформаційно-комунікаційні технології ━ 0,97

Цей субіндекс, за словами Тетяни Приходько, викликав жваву дискусію під час обговорення, адже не всі вбачають у розвитку технологій виключно позитивний вплив:

“Маємо бути чесними: сучасні комунікації ━ це і про можливості, і про загрози. З одного боку це доступність, рівність та якісний сервіс, з іншого ━ це про здоров’я, спілкування з рідними та нові форми небезпеки через використання Інтернету. Потрібно не обмежувати доступ, а скоріше з мудрістю ставитись до частоти використання гаджетів”.

 

Безпека і захищеність ━ 0,56

Найбільш незахищеною молодь відчуває себе у темну пору доби. Також на почуття безпеки впливає відсутність/наявність камер спостереження і освітлення.

 

За результатами дослідження по кожному субіндексу проводилося обговорення, метою якого було вирішення питання, як змінити ситуацію на краще.

Восени планується проведення нового опитування, щоб відслідкувати як змінилися показники Індексу благополуччя молоді Львова.