5 Вересня 2017 | Місцеве врядування

СЕРІЯ ТРЕНІНГІВ ДЛЯ АКТИВІСТІВ СИХОВА АБО НАВІЩО МОТИВУВАТИ ГРОМАДУ ДО ДІЙ?

В рамках проекту “План дій для зміцнення громад”, який реалізовує команда Інституту міста за підтримки Посольства Великої Британії в Україні в рамках проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», який виконує Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа «ОПОРА» було проведено курс навчання для активістів Сихова, які готові в подальшому продукувати зміни, та втілювати інноваційні рішення для розвитку свого району.

Так, впродовж місяця кожен активний сихівчанин мав змогу долучитися до вивчення таких тем як: публічний менеджмент, основи місцевого самоврядування та належне врядування, стратегічне планування, проектний менеджмент. Тренерами стали досвідчені фахівці у сфері практичного менеджменту, представники бізнес-компаній, які змінюють наше місто.

Загалом для учасників тренінгу було важливо зрозуміти хто є їхніми соратниками у стінах міської ради, у місті, яким чином потрібно вирішувати проблеми їхнього району, які інструменти застосувати щоб мати вплив на прийняття рішень щодо вирішення проблем громади та реалізувати свої ідеї. Звісно, серія навчань була спрямована на підвищення рівня знань, які справді є корисними для людей, які долучаються до перетворень у своєму районі. Вивчення та оцінка основних принципів стратегічного планування стане прекрасним інструментом для застосування при формуванні стратегії розвитку для громади міста, також розуміння процесу формування роботи в проекті за методикою PRINCE 2 надає значні переваги для активістів, які розпочинають свій шлях інноватора.

“Відвідавши тренінги у рамках програми «План дій для зміцнення громад», я суттєво поглибила знання з належного врядування і публічного менеджменту. Нам розповіли про стратегію розвитку Львова, і це допомогло зрозуміти, як вписати бачення розвитку Сихова у загальну концепцію. Дуже корисним було заняття з належного врядування: ми дізналися, чи можна просто прийти на сесію міської ради, коли і як формується бюджет міста, на якому етапі реально вплинути на незаконну забудову та ін. Тренінг з публічного менеджменту був неймовірно практичним. Юрій Тамасійчук коротко поінформував про способи лобізму та адвокасі у соціальній сфері, а потім кожен з учасників «лобіював» власний проект і долав всеможливі перешкоди. Ще один плюс тренінгів – це знайомство з активними і креативними людьми. Разом зможемо більше!”, – ділиться враженнями, Юлія Федорів, учасниця серії тренінгів, координаторка програм в ГО “Інститут Суспільних Ініціатив” .

Експерти, які працювали з активістами, зазначають, що що формат навчань для сихівчан було обрано досить вдало: багато інтерактивних елементів та ігрових прийомів. Зокрема, Юрій Танасійчук, зазначає, що впродовж роботи на тренінгу щодо особливостей публічного менеджменту, він, як тренер,зрозумів що слухачам потрібна практика для реалізації своїх ідей. Саме тому робота з аудиторію була наповнена синергією та взаємодоповненнями. “Думаю, що у побудові громадянського суспільства, такі навчальні програми зможуть допомогти розвинути нові сфери громадських активностей, котрі будуть не лише декларуватись у звітах, а насправді дієво впливатимуть у сфері своєї діяльності активних громадян”, – додає Юрій Танасійчук, один із тренерів серії навчань для активістів.

“Була приємно вражена такою можливістю взагалі. Також приємно здивував високий рівень проведення тренінгів, починаючи від високого рівня компетенції тренерів і їхньої уваги до слухачів тренінгів (деякі з радістю додавались потім в друзі в ФБ і закликали писати їм, задавати питання), і закінчуючи розкішним місцем проведення тренінгів та поживними і неформальними ланч-брейками! Що особисто мені найбільше сподобалось – це інтерактивний формат тренінгів. Наприклад, Олександр Кобзарев активно спілкувався зі слухачами, провів уявні сесії з розробки місії та візії Сихова, дозволив нам відчути себе не на навчанні, а “в роботі”. Юрій Танасійчук перевтілювався в представника влади і провів “креш-тест” нашим спробам достукатись до чиновників у вирішенні своїх проблем, але одночасно і підказав, порадив практичні речі, як себе поводити в таких ситуаціях. Звичайно, такі тренінги надзвичайно корисні не тільки з точки зору отримання інформації, а також задля нових знайомств з однодумцями. Спілкування на тренінгу перейшло в онлайн-контакти і тепер ми надихаємось один одним через соціальні мережі, підтримуємо проекти один одного і готові, якщо треба, знову зустрітись задля спільної мети. А, наша мета – зробити своє місто і свій район (мікрорайон, двір) кращим, зручнішим, безпечнішим” , – коментує громадська активістка, учасниця серії тренінгів, Жанна Хусточка.

Переглянути відео навчальних семінарів ви можете на Youtube каналі Інституту міста: