1 Серпня 2017 | Анонси ІМ

РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРШОГО ВСЕУКРАЇНСЬКОГО З’ЇЗДУ МУНІЦИПАЛЬНИХ ВАРТ У ЛЬВОВІ

Цього року ЛКП Муніципальна дружина спільно із Інститутом міста ініціювали проведення Першого Всеукраїнського з’їзду Муніципальних варт, який став дієвої платформою для обміну досвідом серед міст, які якісно впроваджують діяльність Муніципальних варт. Також було проведено ґрунтовні дискусійні панелі, за участі міжнародних експертів у сфері міської безпеки та правосуддя, щодо основних принципів діяльності варт у містах та правильному розподілі повноважень між поліцією та муніципальними вартами, їх законодавче закріплення. Слід зауважити, що однією із активних панелей з’їзду стало обговорення важливості спеціалізованої освіти для діючих та потенційних працівників муніципальних варт.


«Більша частина світу живе в містах. Міста стають більшими, вони мають встигати за тенденціями розвитку. Люди голосують за міських голів, адже хочуть, щоб у їх місті надавалась належна якість послуг. Процес, який розпочався щодо створення варт, насправді має одну дуже важливу місію і мету: його завдання – забезпечення належної якості послуг для мешканців, робота безпосередньо з ними щодо надання інформації. Це не є класичні функції безпеки, адже це велика функція роботи з людьми», – зазначив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

Нагадуємо, що в програмі заходу були включені теми для дискусій із залученням міжнародних та вітчизняних спеціалістів у сфері охорони громадського порядку, законності, прав, свобод і законних інтересів громадян. Друга половина дня була насичена презентаціями діяльності Муніципальних варт у різних містах України.

За підсумками обговорення актуальних питань діяльності Муніципальних варт, учасники першого з’їзду, а також представники місцевого самоврядування, представників зацікавленого бізнесу вирішили провести наступний з’їзд, який буде мати на меті створення дієвих робочих груп, які будуть лобіювати та підтримувати, ті чи інші, важливі питання розвитку варт по всій території України.

Відеозапис Всеукраїнського з’їзду Муніципальних варт: