20 Березня 2020 | Анонси ІМ

Ревіталізація міського простору (з навчальної поїздки City Makers’ Course Lviv 2)

Наприкінці лютого учасники навчального курсу City Makers’ Course Lviv 2 відвідали декілька європейських міст та перейняти найкращі практики з містобудування (урбанізму). Зокрема учасники побували в німецьких містах: Гайдельберг, Карлсруе, Саарбрюккен та Кіль, а також в французьких: Нансі та Стразбург. Закінчилася поїздка відвідинами Люксембургу.

Під час поїздки учасники курсу міських творців дізнались багато нової інформації від провідних викладачів Архітектурної школи в Страсбурзі та Технологічного інституту Карлсруе.

Координатор проєкту City Makers’ Course Lviv 2 Дмитрій Шевченко поділився своїми враженнями з поїздки та навів приклади ревіталізації транспорту, житлового району, а також заводу.

 

Тролейбус-трамвай, м. Нансі

Цей чудернацький транспорт схожий на тролейбус, але має направляючу рейку, як трамвай. Це дозволяє зменшити ширину колії до мінімальної і розмістити виділену лінію на вузьких вулицях в умовах обмеженої ширини, як у трамвая. Однак такий симбіоз двох видів транспорту обійшовся муніципалітету Нансі досить дорого і його обслуговування є затратним для міста. 

 

Нові квартали Bahnstadt, м. Гайдельберг

Тут ми побачили реновацію старих складів, які були  перетворені на ресторани, дитсадки та культурні центри. Також в межах цього району збудували сучасну школу, створили спеціальні місця екологічної компенсації для місцевої фауни, а дві третини дахів зелені і поєднанні з сонячними панелями. Цікавим є рішення винесення ігрової зони з сучасними дитячим майданчиками, тоді як подвір’я житлового будинку слугує виключно для відпочинку.

 

Колишній металургійний завод, м. Еш-сюр-Альзеті

Мільярдний проект, який мав на меті реновацію та пошук нових сенсів для колишнього заводу. Вже зараз на місці колишнього заводу функціонують університетські корпуси, бібліотеки та офіси, а все це прикрашають чудові громадські простори.

Без сумніву це місце стало улюбленим не лише серед мешканців маленького міста, а й серед туристів.

 

Учасники City Makers’ Course Lviv 2 протягом семи модулів працювали над переосмисленням району вул. Стрийська-Луганська. Своє бачення щодо розвитку району вони представили мешканцями району на початку березня. За результатами напрацювань студентів City Makers готується брошура із запропонованими ідеями щодо ревіталізації району.

За новинами проєкту слідкуйте на сторінці City Makers’ Course Lviv у Facebook.