5 Вересня 2017 | Місцеве врядування

PROFI РАДИ: НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА ДЛЯ ГРОМАДСЬКИХ РАД В РАМКАХ ПРОЕКТУ “ГРОМАДИ В ДІЇ”

Відбулося відкриття навчальної програми PROFI РАДИ навчальна програма для громадських рад, яка реалізовується Інститут лідерства та управління УКУ в рамках проекту Громади в дії.

Основною метою навчання членів Громадських рад ЛМР є підвищення спроможності громадського впливу на формування рішень та політики влади, підвищення професійної здатності здійснювати громадський контроль за діяльністю органів виконавчої влади, налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю.

“Учасники Громадських рад при управліннях міської ради мають велику додану вартість до тих структур, де провадиться їхня діяльність. Ви повинні давати ефект в тих справах, де управління не завжди може мати свою позицію або в складних питання, дискусійних. Важливо аби ви створювали той ЕФЕКТ СИНЕРГІЇ, і робили речі, які не може здійснювати управління. Потрібно, щоб Громадські ради і орган управління та громадські організації ,які не є членами ради, але мають активну позицію, – були в межах однієї екосисеми зі спільними ЦІЛЯМИ ТА ІДЕЯМИ”, – зауважив, Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку.

“Знаєте, тільки у співтворенні виникає щось нове. Все що животвориться, все відбувається у СПІВДІЇ. Власне – це закони природи, закони світобуття. Здається, ми в Україні живемо у трішки іншій парадигмі: аби створити щось нове та успішне, обов’язково потрібно все старе зруйнувати, а це не завжди вдале рішення. Я дуже хочу аби в нашому соціумі було більше бажання співдіяти, – тому громадські ради, які зараз вже діють при міській раді – це інструмент для співдії, інстумент, який має допомогти органам місцевого самоврядування робити кращим життя у місті, області, регіоні. Зараз у Львові ми пробуємо по-іншому подивитися на інститут громадських рад, на їхню спроможність та ВПЛИВ на розвиток міста. Нам варто створити ПРИНЦИП СПІВТВОРЕННЯ ДЛЯ ГРОМАДИ ТА ВЛАДИ МІСТА”, – Наталія Бордун, директор Інституту лідерства та управління.

“Навчання для членів Громадських рад – це майже фінальний етап масштабного дворічного проекту,який реалізовує наша команда – Громади в дії. Ми дуже багато спілкуватися з мешканцями міста, з активістами, разом творили нові простори. Звісно питання якісної взаємодії між громадою та владою стало дуже актуальним в рамках цього проекту. Зараз ми хочемо не просто створити Громадські ради, ми хочемо аби вони стали максимально ДІЄВИМИ, і для того нам потрібно активно обмінюватися інформацією, для того ми сьогодні відкриваємо цю навчальну програму. Головні слова, які описують мету цієї програми є ДОВІРА.СПІВПРАЦЯ.ОРІЄНТАЦІЯ НА ТВОРЕННЯ. Варто обмінюватися ідеями, творити ідеї, реалізовувати! Ми хочемо надати ще більше можливостей, аби робота Громадських рад стала продуктивною, правильною та цілеспрямованою”, коментує Олександр Кобзарев, директор Інституту міста.