16 Вересня 2017 | Місцеве врядування

ПРАЦІВНИКИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЛЬВОВА: ГЕНДЕРНИЙ РОЗПОДІЛ

Мета: визначити реальну кількість працівників місцевого самоврядування та виявити особливості гендерного розподілу у структурних підрозділах. 


З 2012 року Інститут міста долучений до оновлення даних в рамках проекту «Автоматизована система муніципальної статистики». Цього року упродовж вересня вперше було зібрано інформацію про кількість працівників місцевого самоврядування загалом та за гендерним розподілом зокрема.

Основні результати дослідження:

  • Станом на вересень 2017 року в місцевому самоврядуванні працює близько 1386 осіб: 81% є працівниками Львівської міської ради, а 19% – працівниками районних адміністрацій Львова.
  • За гендерним розподілом, у органах місцевого самоврядування працює більше жінок. Так, у ЛМР працює 81% жінок та 19% чоловіків. Водночас у районних адміністраціях частка жінок становить 72%, а чоловіків 28%.
  • Серед керівництва міського самоврядування спостерігаємо гендерну рівність: і в Львівській міській раді, і в районних адміністраціях частка керівників чоловіків і жінок є однаково рівною.
  • У структурі ЛМР найбільша частка жінок представлена у департаменті фінансової політики (93%), департаменті гуманітарної політики (89%) та департаменті адміністративних послуг (87%). Найбільше ж чоловіків у департаменті житлового господарства та інфраструктури (48%), департаменті містобудування (31%) та департаменті з питань поводження з відходами (29%).
  • Щодо гендерного розподілу у структурі районних адміністрацій, спостерігаємо майже однаковий відсотковий розподіл між кількістю працівників. Але найбільша частка жінок працює у Галицькій районній адміністрації (77%), а найбільша частка чоловіків – у Шевченківській районній адміністрації (38%).

До уваги було взято лише фактичних працівників місцевого самоврядування. Дані були отримані за офіційними запитами до 10 департаментів (у тому числі 36 підпорядкованих їм управлінь) та 6 районних адміністрацій місцевого самоврядування Львова в рамках проекту «Автоматизована система муніципальної статистики».

Додаткова інформація
Період реалізації:вересень 2017 року
Замовник:Асоціація міст України
Виконавець:Інститут міста