4 Жовтня 2017 | Урбаністика

ПРАКТИКИ СТАЛОЇ МІСЬКОЇ МОБІЛЬНОСТІ: ЕКСПЕРТНІ ОБГОВОРЕННЯ ТА НАПРАЦЮВАННЯ РІШЕНЬ ДЛЯ ЛЬВОВА

Впродовж 2-3 жовтня з візитом у Львові перебувала німецька делегація на чолі із заступником міського голови Фрайбурга з питань містобудування та будівництва, інженерного і транспортного господарства, зелених просторів, керування проектами Мартіном Гаагом. За цей час п. Мартін презентував кращі практики сталої міської мобільності на прикладі свого міста під назвою «Майстерня майбутнього – Мобільність» для керівників профільних департаментів ЛМР та міського голови Львова.

Також в понеділок, 2 жовтня, команда Інституту міста організувала відкриту зустріч із заступником міського голови Фрайбурга. В приміщенні Lem Station зібралося більше 30 осіб, які цікавляться транспортною системою нашого міста та методами її вдосконалення. Мартін Гааг розповів про те, за якими стратегічними принципами місто Фрайбург вирішує свої транспортні проблеми та продукує інноваційні рішення в цій сфері.

Варто зазначити, що місто Фрайбург поставило собі за мету збільшити кількість пішохідних просторів, збільшити відсоток тих, хто користується велосипедами і покращити надання послуг перевезення громадським транспортом. Звісно, основними акцентами в подальшому обговоренні стали: кроки та заходи для імплементації сталої мобільності на зразок Фрайбургу у Львові, методи адаптації кращих рішень у нашому місті, питання системи паркування, міського прокату авто, велотранспорту.

«Ми маємо трудитися, щоб наші міста були зручні для мешканців, і щоб громадський транспорт був популярним» – Мартін Гааг, заступник мера Фрайбурга.

Наступного дня, 3 жовтня, Мартін Гааг виступив у ролі експерта на воркшопі «Майстерня майбутнього – Мобільність». Учасниками заходу були спеціалісти транспортної сфери ЛМР, фахівці з НУ “ЛП”, Національної поліції. Також до роботи долучилися журналісти та представники громадських організацій, які продукують нові рішення для транспортної інфраструктури міста. Додамо, що в рамках цього воркшопу, на основі експертних зауважень, аналітичної інформації, було створено бачення мобільності у Львові. Ця зустріч стала черговою “провокацією” до створення плану розвитку сталої мобільності Львова.