26 Вересня 2017 | Анонси ІМ

ПАРТИСИПАТИВНА ДЕМОКРАТІЯ – ОБМІН ЄВРОПЕЙСЬКИМ ДОСВІДОМ У РЯШЕВІ

13-16 вересня 2017 року учасники з України, Румунії, Угорщини, Словаччини та Хорватії мали змогу відвідати Польщу, де обмінялися досвідом кращих партисипативних практик. Візит відбувався на запрошення міста Ряшів – лідера Проекту “STEP UP – Involving Citizens of Europe”, що фінансується програмою ЄС «Європа для громадян».

Понад 25 представників з 9 міст, а саме – Львова, Івано-Франківська та Луцька (Україна), Сату Маре (Румунія), Ніредьгаза (Угорщина), Стропков, Свіднік і Прешов (Словаччина), Пула (Хорватія), протягом трьох днів переймали досвід ефективних інструментів залучення мешканців до процесу прийняття рішень на рівні місцевого управління. Учасники ознайомилися з прикладами різноманітних партисипативних технік, представили досягнення власних міст і, за допомогою методів SWOT-аналізу та управління ризиками, розробили дорожні карти для застосування відповідних практик.

“Ретельність підходу у Польщі до теми партисипативної демократії мене приємно здивувала. Майбутні практики у цій сфері виховуються, починаючи зі стін альма-матеру. Власне, у Ряшеві в межах університетської програми викладається цілий комплекс профільних предметів. Після завершення випускники мають змогу втілювати свої знання вже у якості підкованих працівників, управлінців та держслужбовців.”, – ділиться враженнями одна з учасниць візиту, Ірина Кривенчук, помічник керівника Інституту міста.

В межах програми організатори забезпечили ознайомчу транспортно-пішохідну екскурсію містом та похід в Інкубатор культури Ряшева, який функціонує як відкритий простір для культурних ініціатив з 2013 року.

Презентувати особливості власних міст, колорит традицій, поспілкуватися у неформальній атмосфері учасники змогли під час вечора міжкультурних обмінів.

Новий цікавий досвід та свіжі ідеї щодо впровадження інструментів партисипативної демократії тепер мають шанс бути успішно випробуваними і втіленими у життя через щоденну діяльність міських адміністрацій міст-учасників Проекту.