23 Вересня 2021

Парклет, сенсорний сад та розмови про участь мешканців у житті міста. Які результати має Майстерня міста 2021

Цьогорічна Майстерня міста допомогла реалізувати чотири проєкти громадських організацій, якими тепер зможуть послуговуватися мешканці Львова. Окрім того, паралельно було безліч воркшопів та бесід про участь мешканців у змінах в місті

Цьогорічна «Майстерня міста» у Львові дала мешканцям щонайменше чотири результати у місті, які можна побачити та відчути. Йдеться і про нові лавочки на місці старих бетонних горщиків, і сенсорний сад, і європейські грядки на території колишніх теплиць тощо. 

“За цей сезон ми мали чотири тверді результати за 5 днів, тобто видимі зміни для мешканців. Вони залишаються в їхньому користуванні та мають на меті покращити середовище і стати центрами притягання на районі.  Окрім цього, є також м’які результати – це проведені лекції, воркшопи, бесіди, обговорення з львів’янами. Загалом за 5 днів ми нарахували понад 900 відвідувачів”

Перший «твердий» результат, до якого долучалися мешканці – це реновація бетонних горщиків в Горіховому гаю. Ідею перетворення у зручні лавчки подав активіст Михайло Ленчук, який другий рік поспіль розповідає про ідеї тактичного урбанізму серед мешканців міста.  Оскільки часто деякі радянські клумби є понищеними і лише збирають сміття, їх вирішили перетворити на зручні лавочки. Минулого року так зробили біля поліклініки на вул. Виговського, а цього року перетворили клумби біля Lviv Film Center.

__

Ще одним «твердим» результатом став парклет на початку майбутньої зеленої лінії між вулицями Колумба і Ніщинського у Личаківському районі. Ідейною натхненницею стала архітекторка Ольга Криворучко разом з Urbanideas, яка розробляє план «зеленої лінії» Личакова, і в такий спосіб вирішили ознаменувати цю подію. Мешканці можуть користуватися цим парклетом, адже подібних місць в мікрорайоні не так багато.

__

Третім результатом став Сенсорний сад для собак, ідею для якого висунула Ольга Кирилович та ГО «Dog Friendly City». 

“Тварини в притулку на відміну від домашніх улюбленців не мають можливості постійно контактувати з людьми чи природою. Відтак, виникає проблема у їхній соціалізації.  На вигульному майданчику «Гуляйполе» учасники Майстерні висаджували туї, пряно-ароматичні рослинки, які собаки можуть понюхати та погризти і таким чином зняти стрес чи підлікуватися. Сад має перезимувати, а пізніше його оновлюватимуть, адже передбачається ще два етапи. Мешканці зможуть посадити там свої рослини за бажанням” 

__

Четвертим результатом став «Врожай вражень» від ГО «Плато». Це був день в парку Залізна вода біля колишніх теплиць Рерінга. Колись у тих теплицях вирощували квіти, зараз вони закриті. Звідти активісти ГО «Плато» вже винесли сміття, розчистили територію, посадили низку культур, під час Майстерні міста створили європейські грядки на висоті 1,5 метри. Зокрема, висадили 30 видів м’яти, пряно-ароматичні культури.

“Невід’ємною складової Майстерні міста від початку проекту є роз’яснення мешканцям міста що таке партисипація та як вони можуть впливати на місто. КУ Інститут міста за 10 років  існування проекту Майстерня міста пройшов довгий шлях роз’яснення та навчання. Тепер є результати – мешканці хочуть змінювати та впливати на життя міста і часто звертаються до Інституту за підтримкою та порадами. Команда дуже пишається всіма результатами за цей рік. Інститут міста та GIZ Ukraine підтримують ідеї, а проєкт Майстерня міста показує, що мешканці можуть подавати свої ініціативи та знаходити їм підтримку, не чекати на те, що це колись зробить хтось інший”

____

Детальніша інформація про проект на сторінці Майстерні міста у Facebook – https://www.facebook.com/maisterniamista

Майстерня міста це проект City Institute/Інститут міста , який реалізується в рамках проєкту Integrated Urban Development in Ukraine у Львові від  німецької урядової компанії “DeutscheGesellschaft für internationale Zusammenarbeit GIZ Ukraine GmbH” за дорученням Урядів Німеччини на Швейцарії.
Партнери події “Майстерня міста 2021”: IT-компанія Intellias, сервіс прокату ewings_ukraine, компанія Galicia , мережа пекарень-кондитерських SHOco.