2 Березня 2021

Опитування “Мобільність у Львові: холодний період року”

КУ Інститут міста та ЛКП Львівавтодор вже вдруге, за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва у Львові (GIZ), проведуть соціологічне дослідження про мобільність у Львові.

Вперше апробація цього дослідження відбулась 2014, а вже влітку 2019 року дослідни_ці провели відповідне дослідження, яке лягло в основу Плану сталої міської мобільності 2020.

Опитування у зимовий період планувалося ще у лютому 2020, проте через карантинні обмеження роботи призупинились. Цього разу дослідники будуть вивчати не лише те, якою є мобільність мешкан_ок Львова, але й сфокусуються на запитанні: чи пандемія COVID-19 вплинула на їхні практики мобільності.


Громадський транспорт – хребет транспортної системи міста. Для прийняття рішень важливо аналізувати поточну ситуацію. Ми вбачаємо потребу у опитуванні, яке дозволить порівняти дані із торічними показниками та виявити особливості мобільності у зимовий період”, – зазначила Марта Пастух, координаторка проектного бюро у Львові “Інтегрований розвиток міст в Україні“ Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).


Загалом інструментарій дослідження містить понад 107 запитань, де кожне переміщення вивчається крізь призму типу мобільності, її основної мети, а також кількості витраченого часу.


Опитування доповнюють муніципальну статистику не лише кількісним, але й якісним змістом. Наприклад, торік ми зафіксували, що понад 35% дорослого населення мають власний автомобіль, а з них майже 3/4 зареєстрували своє авто у Львові. Також ми згенерували дані за 12 переміщень та здійснили аналіз, що дозволив зрозуміти як і чому здійснюють мобільність львів’яни”, – стверджує Тетяна Приходько, керівниця програми аналізу та досліджень КУ Інститут міста, соціологиня.


Саме соціологічне опитування дозволить встановити кількість показників,  на основі яких оновлюватиметься транспортна модель міста.


За даними цього опитування буде встановлена значна кількість показників, на основі яких оновлюватиметься транспортна модель міста. За допомогою цієї моделі є можливим оцінювати зміни транспортних та пасажирських потоків при впровадженні різних заходів транспортної інфраструктури, а також аналізувати різні сценарії їхнього розвитку”, – розповів Роман Зубачик, керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП “Львівавтодор”.


Якщо Ви бажаєте долучитись до опитування, заповніть Анкету 


Довідка про проект.

Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH». У ньому беруть участь Львів, Чернівці, Вінниця, Житомир, Подільський район Києва, Полтава, Мелітополь та Харків. Проект фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH
підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: ефективне державне врядування, енергоефективність і захист клімату, сталий економічний розвиток. Співпраця з Німеччиною також охоплює подолання кризової ситуації на сході країни. При цьому особлива увага приділяється підтримці українських громад, що прийняли внутрішньо переміщених осіб.

Швейцарська програма співробітництва в Україні
працює під егідою Посольства Швейцарії в Україні та спрямовує свою роботу на підтримку чотирьох основних напрямів: мир, захист і демократичні інститути, сталий розвиток міст, малі та середні підприємства і конкурентоспроможність, а також охорона здоров’я.