МОБІЛЬНІСТЬ МЕШКАНЦІВ ЛЬВОВА
У період 12 червня ━ 16 липня Інститут міста опитав 2500 осіб віком від 14 років. Вибіркова сукупність була розрахована на основі даних від Головного управління статистики у Львівській області станом на 1 січня 2019 року та відображала три важливі характеристики: стать, вік та райони/сателіти (населені пункти навколо Львова які розташовані у зоні до 10 км від межі обласного центру).
Метод опитування організували у два кроки:
- 72% респондентів опитали онлайн (анкета у Google Form);
- 28% опитано face-to face за допомогою планшетів у супроводі інтерв’юерів.
Таким чином дані дослідження є репрезентативними для дорослого населення Львова та приміських територій, а похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Згідно з результатами опитування у ієрархії основних типів мобільності переважає громадський транспорт. Ним користується трохи більше половини населення Львова (52%). Кожен/а четвертий/а мешканець/ка надає перевагу автомобілю (23%), а кожен/а п’ятий/а (18%) ━ пересуванню пішки. Щодо типу переміщення за статтю, то вони відбуваються майже однаково, хоча велосипедом частіше користуються чоловіки. Це пов’язано з тим, що серед чоловіків більша частка власників роверів.
У розрізі районів мешканці/ки Залізничного (42%) та Галицького (41%) районів найменше використовують громадський транспорт для пересування містом. Водночас у Залізничному районі найвищий показник використання авто (26%) порівняно з іншими районами.
Кожен/а другий/а зазначив/ла наявність водійських прав.
Чоловіки вдвічі переважають жінок за кількістю посвідчень: 67% проти 34%.
Так, найвищий показник наявності водійських прав серед мешканців сателітів (59%), тоді як у районах міста цей показник коливається від 46 до 51%, а у Сихівському ━ 44%.
На запитання «Скільки автомобілів є у Вашій сім’ї?» ми отримали наступні відповіді: 56% опитаних мають автомобіль у сім’ї, з них:
- 44% мають одне авто;
- 11% ━ два;
- 1% ━ від трьох авто.
Порівняльний аналіз з 2014 роком показав тенденцію до зростання усіх показників наявності авто у сім’ї.
Щодо власного автомобіля, то ним володіє третина опитаних. Серед них 3/4 зареєстрували автомобіль у Львові, 1/7 ━ у Львівській області. Чоловіки частіше є власниками авто ніж жінки: 47% і 24% відповідно. У віковому вимірі найбільше автовласників 30-39 і 40-49 років (50 і 53% відповідно).
51% від загальної кількості опитаних вказали, що володіють велосипедом, з них 28% мають хоча б один, а 17% ━ два велосипеди на сім’ю.
Власники велосипедів за статтю розподілилися так: 56% чоловіків і 46% жінок.
Лише 6% опитаних мають у сім’ї самокат (зазначимо, що ми запитували саме про самокати для дорослих).
Також було згенеровано дані з дванадцяти переміщень. На основі цих даних проаналізовано тип переміщення та маршрут, тобто яким способом кожен/а мешканець/ка міста пересувається від початкової точки до точки призначення. Усі дані висвітлені в інтерактивному вигляді.
Наприклад, з усіх маршрутів ми зауважили, що громадським транспортом протягом дня користується 34%, зокрема 20% ━ автобусами (маршрутками), 5% ━ троллейбусами, а 4% ━ трамваями. Водночас 33% здійснюють як проміжне, так і основне переміщення містом пішки.
23% використовує власне авто як водій щоб здійснити маршрут «Дім-Робота», 19% ━ як пасажир. Майже 27% використовують автобуси щоб дістатися з дому на роботу.
Звіт опитування (на слайді «Маршрут & Тип переміщення» справа внизу активне посилання «Інтерактивна візуалізація» завдяки якому можна детально переглянути статистику за типом переміщення і маршрутом).
Додаткова інформація
Період реалізації:12 червня ━ 16 липня
Замовник:—
Виконавець:Інститут міста