9 Квітня 2021

Майстерня підприємництва

«Майстерня підприємництва» – це навчальний курс, що викладається в межах предмету «Громадянська освіта» у 10 класах понад 20 львівських шкіл. «Майстерня підприємництва» є спільним проєктом Інституту міста, управління освіти Львівської міської ради та Центру професійного розвитку педагогічних працівників м. Львова.

Головною метою курсу є формування в учнів підприємницької культури, набуття практичного досвіду економічної поведінки і початкових знань, вмінь та навичок управління бізнесом.

Проєкт реалізується з 2019 року, постійно масштабуючись на нові школи. Важливою складовою проєкту є підготовка педагогів (переважно вчителів історії та географії), які викладають предмет «Громадянська освіта» у 10-х класах. Такі курси підвищення кваліфікації відбуваються щорічно в листопаді-грудні в бізнес-інкубаторі «Startup Depot».

До роботи з педагогами та учнями залучаються відомі місцеві підприємці з різних сфер економіки, які діляться власним досвідом початку та ведення бізнесу. Серед них:

– Оксана Каплун (керівниця ресторану «Ахалі, більше ніж хінкальня»);

– Маркіян Юринець (експерт цифрових технологій, digital маркетолог);

–  Остап Малашняк (керуючий партнер у брендинговому агенстві «Vataga»);

– Микола Стецьків (фермер, керівник «ФайнаBerry»);

– Інна Кляп (директорка event-агенства «So Good Company»);

– Ольга Вуйцик (власниця туристичної компанії «Ukraine Travel LAB»);

– Дмитро Косарєв (співзасновник компаній N-iX та LITS);

– Тетяна Абрамова (засновниця «Чотири Чебуреки. Prosecco Bar»).

 

Навчальна програма курсу «Майстерня підприємництва»:

Тема 1. Хто такий підприємець?

Поняття підприємництва. Риси  підприємця: ініціативність, лідерство, вміння ризикувати, рішучість. Підприємницький тип мислення.

Тема 2.

Ділові взаємини у підприємництві. Причини виникнення  конфліктних ситуацій, шляхи їх розв’язання. Ділова бесіда та вміння вести переговори.

Тема 3.

Формування командно – підприємницького духу компаній.

Соціально-психологічний клімат, культура підприємництва, службовий етикет.

Тема 4.

Підприємницька ідея. Зміст підприємницької ідеї. Пошук сфери майбутньої підприємницької діяльності. Ресурси, необхідні для початку бізнесу.

Тема 5.

Підприємництво і ринок: аналіз споживачів та конкурентів.

Суб’єкти підприємницької діяльності. Поняття ринку, попиту і пропозиції.  Визначення конкурентів підприємницької діяльності.

Тема 6.

Особливості здійснення  підприємницької діяльності. Соціальна відповідальність бізнесу. Роль держави для розвитку підприємництва. Обов’язки підприємців перед працівниками, клієнтами, громадою. Поняття і значення соціального підприємництва.

Тема 7.

Заснування власної справи. Форми та види підприємницької діяльності. Фактори, що зумовлюють вибір. SWOT- аналіз власного задуманого підприємства. Розробка бізнес-плану фірми. Підготовча стадія. Підготовка резюме бізнес-плану.

Тема 8.

Менеджмент у підприємницькій діяльності.

Сутність процесу управління фірмою. Основні фінансові показники. Зовнішня економічна діяльність підприємства. Експорт та його значення. Розробка бізнес-плану фірми. Економічна ефективність підприємства.

Тема 9.

Маркетинг та реклама.

Вибір цільового ринку. Розробка найменування фірми. Роль реклами у розвитку підприємства.

Розробка бізнес-плану фірми. Створення рекламного банеру чи рекламного слогану підприємства.

Тема 10.

Бізнес-план.

Практична робота. Презентація бізнес-плану фірми.