20 Липня 2017 | Економічний розвиток

ЛЬВІВСЬКІ ПІДПРИЄМЦІ СПІЛЬНО З ІНСТИТУТОМ МІСТА РОЗРОБЛЯТЬ СТРАТЕГІЮ «ПРОРИВУ» ЛЬВОВА

Упродовж останніх двох років група ініціативних львів’ян – підприємців, науковців, громадських діячів – шукали нову, проривну візію розвитку Львова, котра б дала можливість якісно змінити життя усіх львів’ян, а не лише окремих сфер економіки. Візію креативного міста, або ж Міста гідних, схвалила Рада конкурентоспроможності при Львівській міській раді.


Метою підписаного меморандуму є розвиток співробітництва між ГО «Креативне місто», ТОВ «Прорив» та КУ «Інститут міста», які розроблятимуть стратегію «прориву» Львова до 2027 року.

«Ми хочемо збудувати креативне місто, де буде креативна економіка, де на кожному підприємстві будуть інновації, місто, до якого будуть прагнути їхати люди з різних куточків світу, щоб себе реалізувати», – сказав мер Львова Андрій Садовий.

«Багато хто з вас чув про стратегію конкурентоспроможності, вона є успішною і напевно всі бачать сьогоднішні результати. На сьогоднішній день Львів – один із лідерів розвитку туризму. Львів – відомий тепер IT- центр і ми маємо фантастичну IT-Арену. Кількість туристів виросла більш, ніж в 5 разів. Чисельність людей, які працюють в сфері IT, виросла більш, ніж в 3 рази. У сфері гостинності – так само більш, ніж в 3 рази чисельність виросла. Я думаю, за оцінками експертів, ми, за останні 7 років, створили 30 тисяч робочих місць пов’язаних з IT і сферою гостинності. Це надзвичайно успішна стратегія, яка була реалізована, і секрет її успішності полягає в тому, що ми співпрацювали з усіма середовищами. Це була спільна стратегія з університетами, бізнес-асоціаціями, тому маємо такий фантастичний успіх. Чи задоволені ми результатами? І так, і ні. Так, тому що це фантастичний результат, жодне місто не має такого прогресу. Ні, бо ми хочемо більших результатів та прогресу. Саме тому ми готуємо нову стратегію прориву, креативного міста, бо ми віримо в те, що креативність львів’ян допоможе нам зробити новий стрибок, подібний до того, який ми робили швидше», – розповів Олександр Кобзарев, директор КУ Інститут міста.

Натомість управляючий партнер майстерні стратегій «Прорив» Павло Шеремета запевнив: «Львів постійно творить креативні простори. Це ми робитимемо далі і у цей процес повинні бути залучені всі. Розробка і втілення стратегії – це одночасні процеси. У такому режимі рухаємося і ми. Я бачу новий крок вперед, дякуючи стратегам, які розробили стратегію, і дякуючи владі, яка посприяла впровадженню попередніх стратегій».