26 Липня 2021

Львів запроваджує системний моніторинг енергоспоживання у житловому секторі в рамках проекту SPARCS

19-20 липня у Львові представники Національного екологічного центру України та Львівської міської ради розробили проектну ідею для Львова у сфері моніторингу енергоспоживання. Ця ідея буде втілена протягом наступних трьох років за підтримки проекту SPARCS

Проект SPARCS полягає у трансформації Львова як кліматично-нейтрального та енергонезалежного міста, зокрема через впровадження технологій енерго-позитивних районів. 

Для якісної трансформації необхідно налагодити системний моніторинг енергоспоживання та систему прийняття обгрунтованих управлінських рішень на основі даних моніторингу. 

НЕЦУ, Львівавтодор, Інститут міста та Департамент житлового господарства та інфраструктури ЛМР напрацювали рішення, які допоможуть налагодити моніторинг енергоспоживання у житловому секторі Львова на прикладі пілотного проєкту. Зокрема, планується реалізувати такі 2 ключових рішення:

  1. Добровільні угоди з енергоефективності, які включатимуть питання надання доступу до даних по енергоспоживанню. 
  2. Інформаційно-аналітичне ІТ-рішення для доступу, обробки та передачі загальних даних по енергоспоживанню на рівні будинків/ кварталів. 

Умовою впровадження та підтримки цих рішень є співпраця муніципалітету з компаніями-постачальниками послуг і комунальними підприємствами. Важливим фактором є мотивація мешканців або їх об’єднань брати участь у обміні даними, імплементації добровільних угод з енергоефективності. Наступними кроками, які заплановано реалізувати в рамках SPARCS є: 

  • детальне опрацювання концепції моніторингу енергоспоживання та вигоди для мешканців від її впровадження;
  • проведення опитування думки мешканців та їх об’єднань щодо їх зацікавлення в укладанні добровільних угод з енергоефективності та обміні даними з енергоспоживання;
  • проведення воркшопу для обміну знаннями та напрацювання рішень щодо ефективної співпраці муніципалітету і компаній-надавачів послуг енергопостачання у сфері обміну даними за участі представників міст та організацій-партнерів проекту SPARCS. Залучення до події представників компаній-постачальників зі Львова;   
  • розроблення добровільних угод з енергоефективності із врахуванням думок мешканців та напрацьованих рішень щодо обміну даними між муніципалітетом та компаніями-надавачами послуг енергопостачання у Львові.  

В рамках проекту SPARCS планується пілотне впровадження моніторингу у Львові на прикладі кількох будинків, але учасники також домовилися про спільне адвокатування змін до законодавства України у сфері регулювання процесу обміну даними щодо енергоспоживання. Такі зміни створять необхідні умови для налагодження саме системного моніторингу та масштабування його у Львові і в Україні загалом.