fake cellini watchesYou have been driving with us every year since 1989 - but your life is determined by business in a hurry and above all by watches.

Інститут міста | ЛЬВІВ'ЯНИ ОЦІНИЛИ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ В МІСТІ НА 3,31 - Інститут міста
19 Серпня 2016 | Звіти ІМ

ЛЬВІВ’ЯНИ ОЦІНИЛИ ЯКІСТЬ ЖИТТЯ В МІСТІ НА 3,31

У Львові презентували другий «Соціальний моніторинг якості життя». Цей проект є комплексним аналітичним дослідженням, проведеним Інститутом міста та Соціологічною агенцією «Фама» в рамках проекту «Зміцнення громад заради сталого розвитку міста» («Громади в дії») за підтримки програми Європейського Союзу.


Унікальність дослідження полягає у використанні єдиної в Україні методології дослідження якості життя, розробленої спеціалістами Соціологічної агенції «Фама» та Інституту міста та у використанні спеціально спроектованої вибірки на основі 39 мікрогромад міста, які були виокремлені на основі самоідентифікації мешканців. Попередній моніторинг якості життя відбувся у 2013 році.

«Львів’яни почувають себе щасливими та проявляють велику лояльність до міста. У порівнянні із 2013 роком діагностуємо зростання задоволеності майже по усіх 79 показниках якості життя. Особливо зросла частка львів’ян задоволених роботою поліції із 8% до 69%. Та все ж львів’яни бажають покращення у сфері транспорту, охорони здоров’я благоустрою та економіки. Показник, який найбільше знизився з 2013 року – задоволеність власним матеріальним станом», – Мар’яна Малачівська-Данчак, кандидатка соціологічних наук, директорка Соціологічної агенції «Фама».

Основні показники цьогорічного моніторингу:

  • Цього року помітне незначне зростання значення індексу якості життя у Львові – він становить 3,31 (із 5 максимальних), на противагу 3,2 у 2013 році.
  • 74% опитаних львів’ян зазначили, що вони задоволені своїм життям у Львові. Це на 5% більше, ніж у 2013 році (69%).
  • Львів’яни очікують позитивних змін у найближчі 5 років. 63% зазначити, що ситуація в місті покращуватиметься.
  • Показник задоволеності комфортом міського середовища становить 3,46, що лише на 7% більше, ніж у 2013 році (3,23).
  • Львів’яни звично схильні вище оцінювати якість послуг, що надаються у різних сферах, аніж стан наявної міської інфраструктури.
  • Самооцінка мешканців власного особистісного комфорту залишається незмінною з 2013 року та становить 3,15 за 5-бальною шкалою.

У дослідженні було зроблено акцент на суб’єктивній оцінці, що дозволило почути думки львів’ян щодо комфорту міського середовища, матеріального та соціального благополуччя. 

«Яким би об’єктивно розвиненим не було місто, але сенсу, значення воно набирає лише при повсякденній взаємодії мешканців, створюючи їм комфортні (чи не комфортні) умови для життя. Суб’єктивність оцінювання якості життя підтверджується ще й чутливістю до подій особистого характеру: втрата роботи чи хвороба швидко і різко змінює оцінку. Результати дослідження демонструють, що ті львів’яни, які більше задоволені своїм особистим життям, вище оцінюють якість життя в місті і навпаки. У будь-якому випадку саме оцінка мешканців — один з найважливіших індикаторів якості життя у місті», – Олена Гунько, соціолог проекту «Громади в дії», керівник проекту «Соціальний моніторинг якості життя у Львові».

Переглянути презентацію дослідження можна за посиланням: https://prezi.com/ghfb9xwvdw9c/2016/