27 Листопада 2019 | Анонси ІМ

Львів і Південна Корея обмінялися досвідом в освітній сфері

Під час візиту до Львова представники Корейської асоціація міст, що навчаються зустрілися із заступником мера Андрієм Москаленко, начальницею управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР Зоряною Довганик та директором КУ Інститут міста Олександром Кобзаревим. Метою круглого столу став обмін освітніми напрацюваннями.

Розпочалася зустріч з привітального слова заступника мера Андрія Москаленка, який вручив подарунки представникам делегації. Під час свого виступу заступник мера передав слова від міського голови Андрія Садового:

«Атмосфера містаце не лише офіційні зустрічі й серйозні наради в кабінетах. У Львові є традиція ходіння до кав’ярень. Тому не підведіть мене і між зустрічами сходіть скуштувати хорошої львівської кави. Адже нетворкінг вирішує все!»  ━ заключив Андрій Москаленко.

Далі мер Сеула, району Содемун Мун Сок Чин презентував досягнення Південної Кореї у втіленні концепції навчання протягом життя. Він ознайомив з діяльністю всіх 17 міст, голови яких були присутні в залі, а також провів екскурс в історію становлення концепту навчання протягом життя у Південній Кореї.

Досягнення Львова в освітній сфері презентувала начальниця управління освіти департаменту гуманітарної політики ЛМР Зоряна Довганик. Представники делегації із зацікавленням слухали її доповідь і задавали багато питань. Особливо їх вразило те, що у Львові й в Україні загалом майже усе доросле населення вміє писати і читати.

Також з презентацією виступив директор КУ Інститут міста Олександр Кобзарев, який ознайомив з діяльністю комунальної установи за останні три роки, а також наголосив на важливості для Львова приєднання до Глобальній мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються:

«Ми намагаємося впровадити концепцію lifelong learning у Львові. Вчитися постійно надзвичайно важливо. Футурологи вже зараз говорять, що однієї вищої освіти буде замало, а через 10-20 років її стане абсолютно недостатньо.

Тому ми маємо створити середовище у нашому місті, де люди будуть постійно навчатися і навчання стане їхнім способом життя. Щоб люди, отримуючи нові знання, зав’язували соціальні взаємовідносини, підтримували здорове спілкування і мали більше можливостей.

Вважаю, що Львів обов’язково має бути у цій мережі, бо у нас є багато активних людей які хочуть вчитися. І завдяки співпраці з DVV International Ukraine ми поступово починаємо надавати все більше і більше таких можливостей.

Наприклад, у Львові вже реалізована мережа неформального навчання для дорослих ЦЕ на базі міських бібліотек.

До речі, у Кореї є статистика, що міста, які входять у мережу міст, що навчаються пропонують кращу якість життя для своїх мешканців. І мешканці менше переїжджають до інших міст (приклад м. Осан у Кореї: 84,2% хочуть і надалі продовжувати жити у своєму місті). І це ще одна вагома причина чому Львів має бути у Глобальній мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються».

Корейська асоціація міст завітала до Львова з навчальним візитом. Мета поїздки ━ ознайомитися з досвідом розвитку навчання впродовж життя у Львові та поділитися досвідом республіки Корея у розвитку міст, що навчаються з представниками місцевого самоврядування.