12 Березня 2020 | Анонси ІМ

Інститут міста скасовує масові заходи у зв’язку з карантином

Ми дбаємо про мешканців і гостей Львова і підтримуємо заходи безпеки для захисту українців від коронавірусної інфекції, тому скасовуємо усі заходи, у яких запланована участь більше 200 осіб. З цієї причини VIII Всеукраїнський форум місцевого самоврядування та Форум відповідального батьківства переносяться на невизначений термін. Надалі слідкуємо за повідомленнями Львівської міської ради стосовно загальної ситуації й інформуємо Вас.

Нижче пояснюємо чому карантин важливий.

Дрю Харріс, аналітик з питань охорони здоров’я населення університету Томаса Джефферсона у Філадельфії пояснює, чому уповільнення поширення інфекції майже так само важливо, як і припинення її:

Що означає “згладити криву”?

Ідеальна мета боротьби з епідемією чи пандемією – повністю припинити поширення. Але просто уповільнення – також надзвичайно важливе. Це зменшує кількість активних випадків у будь-який момент часу. І дає лікарням, міліції, школам та виробникам вакцин час для підготовки та реагування, не перевантажуючи їх.

Що саме показують ці дві криві?

Обидві криві показують кількість нових випадків зараження у розрізі часу. Чим більше людей, що дізнаються про вірус в даний день, тим вище крива; помаранчева крива означає, що вірус швидко поширюється. Блакитна крива показує, що вірус поширюється повільніше – менше людей діагностують хворобу в будь-який день. Зменшення швидкості, з якою виникають нові випадки, запобігає перенапруженню кінцевих ресурсів (представлених пунктирною лінією) для її лікування. Подумайте про потужність системи охорони здоров’я як про вагон метро. Під час години пік вагону недостатньо для задоволення попиту, тому люди повинні чекати на платформі, поки черга дійде до них. Не в години пік існує ймовірність того, що ви сядете в поїзд і, можливо, навіть отримаєте місце. Уникнення сплеску випадків коронавірусу може гарантувати, що кожен, кому потрібна допомога, знайде його в лікарні.

Які види заходів допомагають перетворити помаранчеву криву на блакитну криву?

Різниця між сезонним грипом і коронавірусом полягає в тому, що багато людей мають повний або частковий імунітет до вірусу грипу, оскільки вони мали його раніше або були щеплені проти нього. Набагато більше людей вразливіші до коронавірусу, тому у нього є набагато більше можливостей для поширення. Тримаючи людей окремо у часі та просторі за допомогою заходів соціального дистанціювання, самоізоляції та фактичного карантину, зменшуються можливості передачі. Якщо знову взяти приклад метро, ​​то набитий вагон – чудове місце для поширення вірусу. Але зменшення кількості людей у ​​поїзді, за рахунок того, що деякі працюватимуть вдома чи змінять робочий графік, дасть можливість людям триматися далі, обмежуючи поширення вірусу. Це соціальна дистанція в дії”.

Джерело: The New York Times