Друкувати цю сторінку
Що таке Pixlab?
26 листопада 2019 Новини

Що таке Pixlab?

Pixlab — соціальна школа дизайну для підлітків. Перший потік проекту стартував у жовтні, а на початку грудня учасники презентують проекти, над якими працювали протягом трьох місяців. Як саме виник проект, у чому його важливість відповідали координатори Pixlab Юліана Саврук (проектна менеджерка Інституту міста) і Юрій Бакай (дизайнер Інституту міста).

Як виникла ідея Pixlab?

Юліана: Все почалося з проекту YEI. Так я познайомилася з соціальними підприємцями. Ми створили акселераторську програму для них та надали мікрогрантинг на закупівлю обладнання. Зазвичай ці люди були дуже захоплені тим, що вони роблять і це не могло не вплинути на мене: теж хотілось зробити щось таке, що буде приносити користь і що ти щиро любитимеш. Так і виникла ідея з соціальною школою дизайну Pixlab.

Ми зібралися командою менеджерів Інституту міста і обговорили різні варіанти. У підсумку ідея еволюціонувала до того, що маємо зараз.

Чому вирішили навчати саме дизайну?

Юліана: Є Стратегія прориву 2027, у якій говориться про розвиток у мешканців Львова навиків креативності — здатності та бажання до творення нових смислів, продуктів та форм.

Ми подумали: чому б не почати втілювати цю стратегію через різні напрямки дизайну? Адже у Львові є достатня кількість класних дизайн-агенцій, які готові були б долучитись до нашої ініціативи.

У нас є дизайнер в Інституті міста — Юра, його цей проект зацікавив і він долучився. Ми зробили аналіз ринку, дослідили які сфери дизайну є популярними і найбільш оплачуваними, склали програму, виступили з презентацією школи в різних закладах, зустрілись з керівниками дизайн студій.

Олександр Кобзарев, директор КУ Інститут міста:

«Ми запустили проект Pixlab з декількох причин.

По-перше, він спрямований на молодь, яка не може відвідувати подібні курси на комерційних підставах. Проект дає можливість учасникам ознайомитися з професією графічного дизайнера. Звичайно ми розуміємо, що їм треба ще багато працювати щоб стати професіоналами у цій сфері. Але це ті знання, які допомагають учасникам зробити перші кроки у спеціальності.

По-друге, проект є ще однією цеглинкою в побудові Стратегії прориву, нашої креативної стратегії. Тому що дизайнерське мистецтво якраз відноситься до креативних індустрій і це те, що ми мали б реалізовувати у нашій стратегії.

Дякуємо партнерам, які підтримують нас у проекті Pixlab. Зокрема ЕРАМ Design, SoftServe, Intellias, Cieden».

Хто зголосився допомогти і долучився до проекту?

Юра: На цьому курсі ми працюємо з ЕРАМ Design, SoftServe, Intellias, Cieden. Їх це зацікавило, тому що вони реалізують соціальну складову і прокачують навички викладання. Для нас це перший досвід в організації школи дизайну, а для них — перший досвід викладання.

У кожного учасника є проект, який він має представити наприкінці курсу?

Юліана: Так, вони самостійно обирали теми, які їм цікаві. Орієнтовно 7 грудня плануємо провести презентацію проектів. Запросимо усіх викладачів, менторів, команду Інституту міста й усіх тих, кого побажають бачити учасники. Треба розуміти, що у студентів немає досвіду презентації певного продукту. Тому зберуться найближчі, щоб не додавати стрес. Але це не завадить нам оцінювати роботу критично. 

Чи відповідально студенти ставляться до курсу?

Юліана: Ми були скептично налаштовані, оскільки група в нас маленька і, як показує досвід багатьох шкіл, якась частина перестає відвідувати курси, не закінчивши їх. Але в якому складі ми розпочали, у такому і завершуємо. Крім викладачів у нас є ще ментори, які окремо працюють з учнями. Дати студентам завдання — це одне, а прослідкувати як вони його вирішать, чи зрозуміють до кінця що потрібно робити — зовсім інше.

Когось із учасників курсу Pixlab зацікавила сфера веб-дизайну як можливість для розвитку кар’єри?

Юра: Зараз точно можемо сказати про одного студента, який дуже зацікавлений у подальшому розвитку і ми спробуємо йому допомогти влаштуватися.

Чи передбачене стажування після завершення курсу?

Юра: Наразі такого немає, але ми шукаємо компанії й дизайн-студії, які могли б надати можливість стажування найкращим студентам і у подальшому, якщо є потенціал, влаштували до себе на роботу або підказали у яку дизайн-студії можна влаштуватися.

Які подальші плани проекту Pixlab?

Юліана: Ми точно будемо переїжджати. Плануємо запустити чотири різних курси: фотографія (портретна і предметна зйомка), UX/UI дизайн, веб-дизайн і графічний дизайн. У нас для цього обладнання вже підготовлене. Хотіли б долучити нових партнерів зі сторони бізнесу, також різні фонди та коледжі. Одним словом пілотний курс завершується, ми маємо що аналізувати та вдосконалювати і, головне, куди рости. У січні ми розпочнемо пошук нових учнів, викладачів, менторів.

 

Слідкуйте за новинами проекту Pixlab на його офіційній сторінці у Facebook

#бро_твори_добро