Друкувати цю сторінку
Що таке міський дизайн: зустріч в межах курсу міських творців
18 жовтня 2019 Новини

Що таке міський дизайн: зустріч в межах курсу міських творців

17 жовтня відбулась публічна подія «What is Urban Design?», яка пройшла у межах п’ятого модулю Citi Makers’ Course Lviv. Українські та німецькі архітектори розказали учасникам про особливості планування міст: від середньовіччя до сьогодення, а також на прикладах власних проектів поділилися досвідом. Модераторами події виступили експерт з містобудування Штефан Габі, та Доцент НУ «Львівська політехніка» Антон Коломійцев.

Богдан Гой, голова Львівської обласної організації Національної Спілки Архітекторів України, спільно з колегою Андрієм Лесюком презентували проект Меморіалу пам’яті Героїв Небесної Сотні. Архітектори поділилися деталями роботи над проектом та розказали про специфіку містопланування у Львові.

Німецьким досвідом поділився архітектор Крістоф Уеслінг, який влаштував дискурс в історію і на прикладі німецьких міст поділився особливостями містопланування у різні епохи.

Наприклад, у середньовіччя характерною ознакою міста була відгородженість від навколишнього ландшафту (кожне місто мало мури).

У період індустріалізації з’явилася інша риса, яка визначила напрямок розвитку містобудування у ХХ столітті щільна забудова окремих районів. Також для цієї доби характерне збільшення відстаней між локаціями, адже саме на цей час припадає становлення моторизованого транспорту.

Зони у місті ділилися за функціями. Тоді сформувалася тенденція: жити у приміському озелененому районі, а працювати у забудованих промислових районах (які вирізнялися забрудненим повітрям).

Після війни сформувалося нове розуміння простору і з’явилися багатоповерхові будівлі, призначені для проживання великої кількості людей. Такі забудови почали формувати окремі мікрорайони.

Починаючи з 90-х років підхід до містобудування поступово змінювався. Якщо раніше було чітке вирізнення міста і сільської місцевості, то зараз місто і ландшафт перемішані.

Почав набувати популярності інтегрований підхід у містобудуванні, коли при плануванні міста враховуються соціальні, екологічні й інші аспекти.

Урбанізований розвиток майбутнього з 90-х років запропонував поняття сталого розвитку, яке і покладене у сучасне містобудування. Ці принципи знайшли втілення у Лейпцизькій хартії. У сучасному місті акцент робиться на компактній забудові.

Крістоф Уеслінг сформулював основні ознаки сучасного міста:

  • щільна забудова;
  • має багато функцій;
  • поліцентричне.

Більш детальну інформацію про перебіг курсу міських творців у Львові дізнавайтесь на сторінці проекту у Facebook.

Нагадуємо, що Citi Makers’ Course Lviv ставить за ціль створення міждисциплінарної комунікаційної мережі, а також налагодження професійного спілкування між усіма учасниками/суб’єктами містопланування у Львові.