04 жовтня 2019 Новини

Олександр Кобзарев про відкриття YEI: «Ми творимо спільноту, яка береться за вирішення найцікавіших технологічних проблем»

3 жовтня відбулось офіційне відкриття Startup Depot (YEI) після трирічної реконструкції за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога розвитку 2017-2019».

Партнерами проекту виступили КУ Інститут міста, асоціація «Львівський центр інновацій», а також Інститут розвитку міст і регіонів м. Краків.

Директор КУ Інститут міста Олександр Кобзарев взяв участь в офіційному відкритті, де поділився думками щодо роботи над проектом:

«Цей інкубатор точно найкращий в Україні серед муніципальних інкубаторів і це сталось завдяки унікальному партнерству. Ми мали фінансову допомогу і досвід співпраці з Польщею, ми маємо досвід допомоги бізнесу і ми маємо підтримку бізнесу щоб такі унікальні речі тіт робити. Більше 800 кв. м, більше 120 людей працюючих, які мають свою мрію, впроваджують ідеї.

В Україні відкривалися різні інкубатори: приватні або за кошти міжнародних проектів. Але ті, які відкривалися за кошти міжнародних проектів, як правило закривалися одразу після відкриття. Цей інкубатор працює вже більше чотирьох років, тобто він абсолютно стабільний, надійний, має цікаві акселераційні програми, багато навчань, багато заходів для тих, хто хоче розпочати свій бізнес у сфері ІТ і не тільки. І головнеми творимо спільноту, нову групу людей, які активні, ініціативні і беруться за вирішення найцікавіших технологічних проблем.

У цього проекту були й інші відгалуження: молодіжне і соціальне підприємництво. Ми провели у Львові два Форуми, які мали за мету активізувати молодь, залучити їх до підприємництва, познайомити з підприємцями які вже успішні. Ми максимально класно попали в цю аудиторію, дали їм можливість вчитися, обмінюватися досвідом, створювати спільні підприємства. Щодо соціального підприємництва, то ми віримо в те, що бізнес крім заробляння грошей мав би вирішувати і соціальні проблеми. У Львові десять соціальних підприємств, і три з них мали сильну підтримку від цього проекту.

Що стосується співпраці з польськими колегами, то найбільша допомога була не фінансова, а, власне, обмін досвідом. Бо соціальне підприємництво у Польщі розвинуто набагато краще. Якщо по стартапам ми маємо багато своїх внутрішніх напрацювань, то по соціальному підприємництву ми в основному вчилися у наших польських колег. Але разом з тим ми багато чого взяли у сфері стартапів, у сфері розвитку підприємництва, заходів, які було організовано.

Підсумовуючи, хочу висловити подяку польским партнерам, нашим партнерам із StartUp Depot, які вдихнули цю бізнесову складову в цю будівлю і завдяки їм тут і вирує життя. Я впевнений що нас ще чекає попереду багато проектів, які б ще розкрили цей потенціал співпраці між Польщею і Країною, між владою і бізнесом».

 

У межах програми «Польська допомога розвитку 2017-2019» реалізовано:

  • реконструкція будівлі та дворику Startup Depot;
  • акселераційна програма для соціальних підприємців;
  • соціальна школа дизайну Pix lab;
  • Львівський форум підприємців 2018-2019
  • Product School
  • Digital Marketing School
  • Startup School University Edition

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.