10 липня 2019 Новини

Майстерня міста 2019: підсумки та результати

Нещодавно у Львові завершилася вже традиційна, восьма Майстерня міста. Головними організаторами проекту виступили: Інститут міста, Львівська міська рада і проект «Інтегрований розвиток міст в Україні», створений у рамках міжурядової співпраці України та Німеччини.

Цьогоріч активності проекту тривали з 17 травня по 9 червня та відбувалися на п'яти локаціях у різних частинах міста: Підзамче, Рясне, Левандівці, Сихові, вулиці Петра Панча Шевченківського району.

Майстерня 2019 вкотре стала територією для дискусій, обговорень, презентацій та створення нових ефективних рішень. І це дало свої результати. Адже, вперше одну з локацій, а саме, Екофестиваль на Сихові, відвідало понад 10 тисяч відвідувачів. Висока зацікавленість заходом серед мешканців міста доводить, що громадським активістам та організаторам Майстерні міста вдалося зацікавити львів'ян такою актуальною і важливою темою, як екологія.

 «Я б поставивив інтереси та потреби мешканців на перше місце, тому що саме вони створюють поштовх для запровадження змін у нашому місті. Останнім часом ми експерементуємо з форматами «Майстерні» і цьогоріч головним задумом стало об'єднання зусиль з активними ГО, які вже працюють в своїх районах. Ми перенесли акцент з центру міста, де завжди відбувалась Майстерня у периферійні райони. Рішення виявилося вдалим і мешканці районів отримали багато позитивних емоцій та відчутні результати: від креативних арт-обєктів до облаштування громадських просторів. Цей формат досить добре показав себе, будемо його розвивати. Будемо шукати фінансових партнерів і думати, як проводити Майстерню більш концентровано» -  зазначив директор КУ Інститут міста Олександр Кобзарєв.

Кожен район, який приймав Майстерню у 2019 році, отримав на згадку матеріальний результат об'єднаних зусиль. До прикладу, на Левандівці з'явилася інтерактивна рухома модель літачка, яка стала потіхою для місцевих дітлахів. На Підзамче облаштували затишне місце відпочинку, а на Рясне намалювали яскравий креативний мурал. 

Неочікуваною стала висока зацікавленість громади порятунком озера на вулиці Панча, адже фестиваль, попри погану погоду, відвідали тисячі містян. Отримані кошти задіяли для благоустрою території: встановили біля озера кілька смітників та лавок, а ініціативна група самотужки вичистила очерет і привела до ладу водойму.

Покращення, які вдалося запровадити під час проведення заходу, свідчать - Майстерня міста - це чудова платформа для спілкування та взаємодії з мешканцями міста. Такі заходи дають змогу дізнатися про потреби львів’ян  у районах чи на конкретних вулицях.

Координатор проекту «Інтегрований розвиток міст» німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ Марта Пастух результатом цьогорічної «Майстерні» задоволена: «Вважаю, що ми досягли мети проведення заходу: не просто облаштовувати зони відпочинку, робити стандартні дитячі майданчики, а зустрітись безпосередньо з потенційними користувачами простору і разом подумати, як саме максимально ефективно облаштувати його, визначити пріоритетні потреби району. Наступного разу хотілося б інтенсивніше попрацювати з громадою, створити майданчик для обговорень важливих питань, щоб мешканці вважали важливим поділитися власними ідеями та власноруч щось зробити поблизу свого дому, щоб їм, їхнім сім‘ям та друзям було комфортніше жити.»

Майстерня міста проходила за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та ГО, які працювали у районах, а саме: «Кращий Сихів», «Львівський блок», «Нові орбіти», ReZavod, "Ініціативна група Рясне"

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.