19 квітня 2019 Новини

Мобільне місто – розумне місто

З 11 по 15 квітня тривав шостий навчальний блок Львівського курсу міських творців. Ключовою темою модуля була розробка концептів міської мобільності на ділянках, які учасники досліджують протягом усього навчального курсу — «Любінська ‒ Виговського» та «Підзамче ‒ Замарстинів».

Міська мобільність – це сфера, яка включає усі аспекти міського життя, що пов'язані з переміщеннями людей в урбанізованому середовищі, воно включає складники, необхідні людям для повноцінного життя у місті: комфортний та доступний транспорт, привабливість навколишнього середовища, безпека, зменшення забруднення повітря, рівня шуму, зниження енергоспоживання.

Еталонами сталої міської мобільність є такі країни як Данія, Нідерланди, Швеція та Швейцарія. Саме тому запрошеними спікерами сьомого навчального блоку стали експерти зі Швейцарії – Руперт Віммер, начальник управління транспорту та міського простору адміністрації Цюриха та Мануель Ортле, менеджер проектів інженерної компанії Basler & Hofmann AG (Цюрих).

Куруванням блоку займався Павло Сирватка, керівник відділу стійких транспортних систем ЛКП «Львівавтодор». Про особливості транспортного моделювання у Львові розповів Роман Зубачик, керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор».

Руперт Віммер під час публічної лекції, яка відбулась 15 березня, розповів про запровадження концепту міської мобільності у Цюриху. Зокрема, про пріоритети у розвитку громадського транспорту. В багатьох ділянках міста громадський транспорт має виділені смуги та пріоритет для пересування, щоб користувачі громадського транспорту могли швидше доїхати до пункту призначення у порівнянні з водіями авто.

Пріоритетним для міської влади також є повернення простору, який раніше використовували для автомобілів людям. Місця для паркування дедалі частіше розташовують під землею, а забудовників зобов’язують робити окремі паркомісця для велосипедів. Для автомобілів у внутрішньоквартальних вулицях міста ще з 1991 року діє обмеження швидкості до 30 км/год, а в пікові години в’їзд у центральну частину міста обмежений.

Першу стратегію розвитку мобільності у Цюриху запровадили ще у 2001 році, а у 2011 – прийняли громадську ініціативу про «Сприяння розвитку громадського транспорту, пішохідного та велосипедного руху.

Львів має чудову нагоду повчитись на досвіді інших міст і уникнути тих помилок, які робили ми. Можливо варто почати з обмеження транспорту у центрі. Місто не стане непривабливим, якщо у ньому не буде транспорту, а швидше навпаки», наголосив Руперт.

Шостий навчальний модуль Львівського курсу міських творців відбувся за підтримки та співорганізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що втілюється Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ та Львівською міською радою.

За актуальними новинами курсу слідкуйте на офіційній fb-сторінці

 

#CivilSocietyCooperation

#CityMakersLviv
Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.