Друкувати цю сторінку
Міська мобільність для львів'ян: обговорення планів щодо вдосконалення процесів пересування мешканців по місту
08 квітня 2019 Новини

Міська мобільність для львів'ян: обговорення планів щодо вдосконалення процесів пересування мешканців по місту

У суботу команда проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» спільно з  Інститутом міста та представниками Львівської міської  ради організували публічну зустріч - обговорення для мешканців міста. Головною метою цієї події було ознайомлення львів'ян з основними принципами Плану сталої міської мобільності Львова, а також їх обговорення та отримання порад і побажань від учасників зустрічі.

Дізнайтесь більше про напрацювання Плану сталої мобільності Львова. Саме зараз розпочинається активний етап громадського обговорення напрацювань в рамках розробки Плану сталої міської мобільності, що є стратегічним документом для міста. Цей План повинен визначати політику Львова щодо забезпечення потреб людей  (і товарів) у пересуванні в межах міста. 

План сталої міської мобільності Львова розробляється в межах проекту “Інтегрований розвиток міст України”, що реалізується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ). Львів бере участь в цьому проекті з березня 2018 року. Процес розробки Плану у Львові координує комунальна установа Інститут міста, безпосередньо розробкою займається “Робоча група з розробки Плану сталої міської мобільності Львова”, яка складається з представників міської адміністрації і місцевих експертів з міської мобільності в цьому процесі їх консультують досвідченні іноземні експерти з планування мобільності.

Щороку найактуальнішим питаннями щодо якості життя львів'ян стає транспорт та пересування містом. На даному етапі кожен розуміє, що традиційними методами "покращення" ми не в змозі забезпечити якісну і надійну мобільність львів'ян і гостей міста. Зараз місто повинне переходити на нову модель мобільності, яку реалізовують усі європейські міста - це стала міська мобільність. Додамо, що  традиційне транспортне планування акцентує свою увагу на дорожньому русі, в той час, коли планування сталоїміської мобільності зосереджується на людях.

Ця подія стала однією з перших, де мешканці Львова мали змогу вільно висловити своє бачення, ідеї та пропозиції щодо питань безпеки руху на вулицях міста, громадського транспорту та заторів у місті. Подія відбудласяу форматі публічного воркшопу, робота була побудована на груповому обговоренні за участі модераторів та експертів галузі. Звісно, попередньо Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури міської ради Львова, розповів про вже напрацьовані рішення, які стануть частиною Плану сталої міської мобільності Львова, наголосив на важливості такого документу для розвитку міста. 

Потім на основі вже визначених викликів, спільно з модераторами та експертами, учасники напрацювали список заходів, які допоможуть досягти поставлених цілей. Було визначено основні тематичні блоки: обговорювали головні можливості покращення безпеки руху на дорогах міста. За участі модератора Олександри Сладкової, керівниці відділу урбаністики ЛКП "Інститут Просторового Розвитку" та Костянтина Баранюк, спеціаліста відділу паркування та організації дорожнього руху Управління транспорту Львівської міської ради. Розглянули потенційні кроки для вдосконалення громадського транспорту. За участі модератора Марти Пастух, координаторки проекту Integrated Urban Development in Ukraine у Львові та Романа Зубачика, керівника відділу транспортного планування та моделювання ЛКП "Львівавтодор". Також зосередили свою увагу на визначенні головних етапів подолання заторів у місті. У цьому  учасникам  допомагали модератор Орест Олеськів, проектний менеджер Інститута міста та Ігор Могила, керівник відділ розвитку ЛКП "Львівелектротранс". Всі напрацювання були запрезентовані та обговрені спільно з усіма учасниками події.

Якщо ви маєте власні ідеї та рішення щодо питань мобільності у Львові, просимо надсилати їх на адресу проекту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Попередньо обов'язково перегляньте презентацію .