25 березня 2019 Новини

Якісний публічний простір – це місце, в яке хочеться повертатись

За останні кілька років в багатьох українських містах відбуваються важливі зміни, як от: розвивається інститут місцевого самоврядування, з’явились автономні сонячні електростанції, поступово запроваджується практика сортування сміття, будуються велодоріжки і т. д.

Також змінюються навколишні території – створюються та відновлюються публічні простори. Наявність доступних, якісно облаштованих громадських просторів є важливою складовою розвитку суспільства, оскільки ці процеси допомагають в активізації соціального та культурного життя.

Саме тому, темою п’ятого модуля Львівського курсу міських творців, який тривав з 14 по 19 березня, було обрано створення публічних просторів. Розроблялись тестові варіанти публічних просторів в громадах «Любінська ‒ Південний» та «Підзамче ‒ Замарстинів».

Кураторкою модуля була Олександра Сладкова ‒ начальниця відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку», запрошеними лекторами: Анна Ландквіст ‒ архітекторка ландшафтів університету Котбусу, Монік Юттнер ‒ спеціалістка з просторового планування постіндустріальних регіонів університету Котбусу, Єнс Адам ‒ викладач антропології Берлінського університету імені Гумбольдта, Олександр Шутюк ‒ громадський активіст, дизайнер та Христина Чорноус ‒ архітекторка ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Поділитись досвідом реновації публічних просторів в Європі німецькі експерти мали нагоду під час відкритої лекції, яка відбулась 16 березня. Анна Ландквіст, зокрема, розповіла про колишній аеропорт Темпельхоф, який перетворили на зону відпочинку та про проект сміттєпереробного заводу в Копенгагені, на даху якого відкрили штучну лижну трасу.

Важливо, аби навколишній простір був комфортним і красивим. Люди повинні хоч інколи зупинятись, коли пересуваються містом і милуватись тим, що розташоване довкола них, зазначила Анна.

Нагадаємо, що Львівський курс міських творців ‒ це навчальна програма у сфері міського розвитку. Проект створений спільними зусиллями Технічного університету Котбус-Зенфтенберг (Німеччина), НУО «Stadtagenten» (Німеччина) та Інституту міста (Україна). Навчання фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

Наступний навчальний модуль відбудеться у квітні, слідкуйте за актуальними новинами курсу на офіційній fb-сторінці.

#CivilSocietyCooperation

#CityMakersLviv

 

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.