Друкувати цю сторінку
АНАЛІТИКА ТА СТРАТЕГІЯ ЯК ОСНОВА ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ КОНКРЕТНИХ ПРОСТОРОВИХ РІШЕНЬ. ЧЕТВЕРТА  НАВЧАЛЬНА СЕСІЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ЛЬВІВСЬКОГО КУРСУ МІСЬКИХ ТВОРЦІВ
28 лютого 2019 Новини

АНАЛІТИКА ТА СТРАТЕГІЯ ЯК ОСНОВА ДЛЯ ПРИЙНЯТТЯ КОНКРЕТНИХ ПРОСТОРОВИХ РІШЕНЬ. ЧЕТВЕРТА НАВЧАЛЬНА СЕСІЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ ЛЬВІВСЬКОГО КУРСУ МІСЬКИХ ТВОРЦІВ

З 16 по 20 лютого тривав четвертий навчальний блок для архітекторів та громадських активістів у галузі урбаністики. Кожен модуль присвячено вивченню конкретного етапу розробки концепції міського розвитку, який учасники практикують на прикладі громад «Любінська ‒ Південний» та території громад «Підзамче ‒ Замарстинів».

Кураторами блоку стали представники університету Котбуса (Німеччина) ‒ Маркус Отто ‒ професор, архітектор, урбаніст й Крістоф Весслінг ‒ архітектор, урбаніст, а також Антон Коломєйцев ‒ кандидат архітектури, асистент кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка», Штефан Габі ‒ експерт з містобудування КУ Інститут міста та Максим Терлецький ‒ проектний менеджер КУ Інститут міста.

Впродовж цього модулю учасники фіналізували напрацювання попередніх модулів та займались розробкою слоганів, візій розвитку та створенням рамкових планів у відповідних районах.

Антон Коломєйцев, куратор цього навчального модулю, коментує:  

Розробка рамкового плану передбачає узагальнення результатів аналізу території, осмислення стратегії та основних завдань з точки зору їх реалізації у формі конкретних міських просторів та структур. Це дозволяє отримати для даної території просторовий образ майбутнього, на базі якого вже розробляється уточнений рамковий план - неформальний інструмент планування, який на достатньо детальному рівні демонструє потенціал розвитку певної території і перспективи її використання у майбутньому. Особлива увага в межах роботи з районом Виговського та Підзамча приділялась існуючим міським просторам та структурам. Учасники намагались відчитати позитивні якості середовища, які присутні там сьогодні і сформувались історично, посилити і доповнити їх новими.

Відтак, громаду «Любінська ‒ Південний» планують розвивати як Еко Смарт Сіті. Слоган району ‒ «Місто-сад у міських мурах», який символізує поєднання складових «житло-дозвілля-природа», за умов грамотного функціонування яких створюється комфортне середовище, придатне для життя, як пояснили учасники.

Поміж переваг району, які можна використати для подальшого вдосконалення виокремили велику кількість зелені. Об’єктами для трансформації було обрано створення публічних просторів, зміну транспортної системи руху та оновлення застарілого житлового фонду.

Серед основних векторів розвитку громади «Підзамче ‒ Замарстинів» визначили поділ промислової спадщини на житлові приміщення та площі для створення креативних індустрій, розвиток туризму (оскільки район багатий на історичні пам’ятки), вдосконалення інфраструктури та сучасного житлового фонду, а також створення «зелених зв’язків» ‒ озеленених зон, які б сполучили парки та сквер у єдиний маршрут.

Антон Коломєйцев ‒ кандидат архітектури, асистент кафедри архітектурного проектування Інституту архітектури НУ «Львівська політехніка» говорить, що протягом цієї навчальної сесії, учасники City Makers’ Course Lviv навчились тому, як перейти від аналітики та побудов стратегії до конкретних просторових рішень. Вони отримали знання про інструменти поводження з великими, складними і надзвичайно гетерогенними територіями міста і розробили плани щодо їх перетворення.

Німецькі експерти університету Котбуса Маркус Отто та Крістоф Весслінг мали нагоду поділитись досвідом про основні принципи побудови німецьких міст на публічній лекції, яка відбулась 16 лютого у ресторані «Ратуша». Усі охочі змогли довідатись про організацію громадського й приватного сектору, проектування основної структури міських поселень у містах Німеччини й т. д.

Нагадаємо, що Львівський курс міських творців ‒ це навчальна програма у сфері міського розвитку. Проект створений спільними зусиллями Технічного університету Котбус-Зенфтенберг (Німеччина), НУО «Stadtagenten» (Німеччина) та Інституту міста (Україна). Навчання фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

Наступний навчальний відбудеться в лютому, слідкуйте за актуальними новинами курсу на офіційній fb-сторінці.

#CivilSocietyCooperation

#CityMakersLviv