22 лютого 2019 Новини

Можливості для соціального бізнесу у Львові або Розмова з підприємцями, які не бояться змінюватися

Минулого року команда Інституту міста спільно з партнерами — Національним Інститутом просторової політики та господарства Кракова та за фінансової підтримки   Міністерства закордонних справ Республіки Польща в рамках програми «Польська допомога розвитку 2017-2019», реалізовували акселераційну програму для молодих соціальних підприємців Львова.

До слова, такі програми є у Львові поширеним явищем, велика кількість організацій громадянського суспільства, навчальні заклади, а також місцева влада ініціює такі курси для справжнього прискорення розвитку малого та середнього бізнесу у місті.

Наша акселераційна програма була спрямована на впровадження нових інструментів для підтримки інноваційних бізнес - заходів, звісно акцент зробили на соціальних підприємницьких проектах. Так, після конкурсного відбору переможцями стала команда соціальної майстерні Woodluck.  

WOODLUCK. ХТО ВОНИ?

Woodluck - це соціальна майстерня, яка виготовляє меблі у лофтовому стилі для офісів та помешкань. Також вони вміють і люблять виготовляти декор для крутих заходів та займаються розробленням дизайну приміщень. А ще, команда майстерні постійно проводить різноманітні майстер-класи для дітей —  там дітки навчаються робити фігурки з дерева, стільці, і навіть світильники.

ЯКА СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА БІЗНЕСУ WOODLUCK?

Соціальна складова майстерні полягає у працевлаштуванні чоловіків, які пройшли курс у реабілітаційному центрі «Добро» для алко- та наркозалежних. Офіційне працевлаштування та емоційна підтримка для працівників є нашим пріоритетним завданням. Зараз у нас працевлаштовано 4 хлопців, а за два роки з нами працювало вже 8 осіб.  

Також майстерня передає 20% від прибутку на проект Благодійної організації «Львівська освітня фундація» - «Добрий сусід». Мета проекту – надання комплексної допомоги та супроводу родинам у складних життєвих обставинах, допомоги у подоланні кризи, збереження родини цілісною. Для цих сімей ми виготовляємо безкоштовно меблі. До того ж, у співпраці з програмою «Старший брат – наставництво для дітей героїв АТО» проводимо майстер класи для діток з усієї України, які втратили тата-героя на війні.

Про мотиви, успіх та натхнення — говорить команда соціальної майстерні  Woodluck

ЧОМУ ВИ СТАЛИ УЧАСНИКАМИ МИНУЛОРІЧНОЇ АКСЕЛЕРАЦІЙНОЇ ПРОГРАМИ?

Ми експериментували з меблями, відпрацьовували нашу майстерність і в якийсь момент зрозуміли, що для того, щоб зростати, нам потрібна підтримка.

І якось так інколи у житті складається, що коли людині щось дійсно дуже потрібно, то воно з’являється саме у цей момент. Так було і у цьому випадку. Програма стала для нас дуже великим стимулом до розвитку, дала необхідний поштовх саме тоді, коли ми того потребували. Взагалі досвід співпраці у нас дуже позитивний.

АКСЕЛЕРАЦІЙНА ПРОГРАМА ДОЗВОЛИЛА ВАШІЙ КОМАНДІ….?

По-перше, у нас була можливість поїхати на ознайомчий візит до Польщі. Там ми збирали по зернятку досвід польських колег. Такі програми взагалі рекомендуємо усім підприємцям, адже це гарна можливість подивитися на свою діяльність зі сторони, привнести в неї нові ідеї та отримати гарну пораду від колег.

По-друге, це нове обладнання, завдяки якому ми оптимізували свою роботу та скоротили час на виробництво деяких виробів. Це теж дуже цінно, бо кожен новий станок та інструмент - це велике полегшення для виробництва, яке розв’язує руки та дає можливість розширювати асортимент.

Також ми отримали можливість перебувати у Startup Depot - а це гарна робоча атмосфера, професійна організація простору, нові знайомства і найцінніше, що тепер клієнт приходить в затишний офіс, де може одразу переглянути роботу нашого дизайнера, ознайомитись із нашим каталогом та побачити асортимент нашої продукції.

ЩО ОЗНАЧАЄ УСПІХ ДЛЯ  ПІДПРИЄМЦІВ? ЩО ТАКЕ УСПІХ ДЛЯ ВАШОЇ КОМАНДИ?

Нам здається, що справа у розумінні того, що поняття “успіху” - це дуже неоднозначна річ. Ми бачимо його усюди — з соціальних мереж на нас сипляться поради, книгарні завалені літературою на цю тематику, а суспільство сприймає тебе інакше, якщо ти відповідаєш критеріям успішності.  

Але за цим насправді ховається праця та любов до своєї справи. Коли ти вчишся комунікувати з клієнтом та командою, набираєшся досвіду на своїх помилках, посеред ночі шукаєш нові ідеї, щоб запропонувати зранку на зустрічі, змінюєш налагоджений процес роботи, бо потрібно розвиватися. Коли перед тобою щодня виникає безліч нових задач, які потрібно вирішувати. Ось це, на мою думку, і є успіх. Бути готовим до викликів і пригод - ось це нам потрібно.

ЧОМУ ПОТРІБНО ІНІЦІЮВАТИ АКСЕЛЕРАЦІЙНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ МОЛОДИХ ПІДПРИЄМЦІВ?

Коли молодий підприємець, наприклад, має можливість відвідати колег за кордоном, він в подальшому знатиме, на який рівень потрібно орієнтуватися, до чого прагнути тут, в Україні. Коли молодий підприємець має можливість отримати обладнання, яке дасть змогу збільшити обсяги виробництва, він стає почуватися впевненіше, генерувати більше ідей. Коли є порада та підтримка консультанта, важкі питання вирішуються набагато швидше, бо поруч є хтось, хто включається в суть твоєї роботи і може підказати.

Взагалі молодих підприємців потрібно максимально стимулювати, бо це розвиток свого регіону, нові робочі місця, реалізація класних ідей, і, як наслідок розвиток суспільства в цілому. А нам це зараз дуже потрібно. Кожен аспект програми дав свої плоди для нашої діяльності, тому ми з впевненістю можемо сказати, що це допоможе і іншому підприємцю, який лише починає свою діяльність.

 

Юліана Саврук, проектний менеджер Інституту міста, координатор акселераційної програми:  

Сьогодні соціальний бізнес, фактично, допомагає державі вирішувати великий пласт соціальних проблем, які існують в різних сферах нашого життя, і є, безперечно  в усіх містах УкраїнИ. Тому підтримка та стимулювання активного розвитку власних ідей, проектів —  це найменше, що ми можемо зробити для молодих підприємців. Цьогоріч ми з партнерами продовжуємо цю ініціативу, та заохочуємо молодих підприємців реєструватися на новий набір до акселераційної програми. Будемо мотивувати та стимулювати розвиток бізнес - ідеї не тільки матеріально, але й допоможемо в пошуках та оплати послуг наставників, менторів, які допоможуть вирішити актуальні та проблемні питання в розвитку бізнесу. Більше дізнатися про деталі участі можна ТУТ.

Тож, ми заохочуємо молодих та амбіційних підприємців зі Львова реєструватися на другий набір до акселераційної програми. Заявку можна подати онлайн ТУТ.  Кінцевий термін подачі заявки 22 березня 2019 р. 

 

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.