30 січня 2019 Новини

Розробка Плану сталої міської мобільності Львова: як ми повинні використовувати світовий досвід для створення комфортного міста

Львів втретє з робочим візитом відвідали іноземні експерти, які консультують наше місто у розробці Плану сталої мобільності Львова.

Львів розробляє План сталої міської мобільності (ПСММ) в рамках проекту  «Інтегрований розвиток міст в Україні», що реалізовується у співпраці з німецькою урядовою організацією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та Львівською міською радою, до якого місто приєдналося у 2018 року. Розробку ПСММ у Львові здійснює “Робоча група з розробки Плану сталої міської мобільності Львова”, до якої входять представники Інституту міста, представники проекту GIZ, міської адміністрації і місцевих експертів з міської мобільності.

План сталої міської мобільності (ПСММ) - є стратегічним документом, який повинен визначати політику Львова щодо забезпечення потреб людей і товарів у пересуванні у межах міста та у зв'язку з регіоном до 2030 року.

Іноземні експерти повинні консультувати Робочу групу у розробці ПСММ, спираючись на досвід розробки схожих планів у містах Європи. Іноземні консультанти були обрані в результаті конкурсу, проведеного Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, та розпочали свою роботу у вересні 2018 року. Іноземні експерти є об’єднаною командою декількох організації з Швейцарії та Німеччини, а саме: Улріке Хувер (Ulrike Huwer) та Мануель Ортле (Manuel Oertle) з компанії Basler&Hofmann (Цюрих, Швейцарія) , Урс Томан (Urs Thomann) з компанії Van de Wetering Atelier für Städtebau (Цюрих, Швейцарія) та Буркхард Хорн (Burkhard Horn), Берлін, Німеччина - який є незалежним експертом з планування сталої мобільності.

В період цього візиту, який тривав два дні 24-25 січня, львівська команда розробників Плану сталої міської мобільності представили, що було зроблено з часу попереднього візиту консультантів, було обговорено проблемні питання та визначено подальші напрями роботи. Спільно з командою, що розробляє Інтегровану концепцію розвитку Львова, було проведено воркшоп з визначення транспортних осей Львова.

У п'ятницю, 25 січня, відбулося засідання Керівної ради з розробки Інтегрованої концепції розвитку Львова за участі керівництва міста та представників депутатського корпусу. На зустрічі Буркхард Хорн наголосив на важливості розробки ПСММ для Львова, презентував певні рекомендації для Львова та розповів як розроблялись ПСММ у містах Європи. Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, презентував перші напрацювання львівського Плану сталої мобільності, після чого відбулося обговорення, у яких напрямках має фокусуватися План сталої мобільності міської Львова.

Ще передбачено п’ять візитів іноземних консультантів до Львова цього року. Очікується, що ПСММ Львова буде остаточно розроблений до жовтня 2019 року.

Додамо, що команда Інституту міста є головним кординаційним центром всього процесу створення та затвердження Плану сталої міської мобільності Львова.

Актуальні новини читайте на сайті, або на офіційній fb-сторінці нашої установи.

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.