25 січня 2019 Новини

Залучення громадян до розвитку міста, як основа сучасного суспільства

З 17 по 22 січня тривав третій модуль Львівського курсу міських творців. Метою цього навчального блоку було вивчення основних принципів партисипації ‒ залучення мешканців та різних зацікавлених сторін до розвитку міста.

Кураторами третього навчального блоку стали експерти з містопланування: Марк Гайніш ‒ представник відділу планування міста міської адміністрації Вольфсбурга, Максим Терлецький ‒ проектний менеджер КУ Інституту міста, Таня Хейман ‒ голова організації «StadtAgenten». Також було залучено експертів у сфері партисипації, фасилітації та формальних механізмів залучення мешканців до планування міста. Зокрема, Ксенія Ємшина, фасилітатор асоціації фасилітаторів України, провела воркшоп з фасилітації. Учасники навчання дізналися більше про якісну групову комунікацію та основні принципи організації процесу роз’язання проблемних ситуацій у сфері містопланування. Керівник відділу громадського партнерства Львівської міської ради - Орест Файфурка провів лекцію щодо залучення мешканців до розвитку міста.  

Таня Хейман презентувала цікаві інструменти неформальної комунікації та залучення мешканців до планування міст у Німеччині. Зокрема - інтерактивні воркшопи, опитування, інфо-пункти, профілі руху, інтерактивні моделі та ін.  

Керівник програми аналізу та досліджень Інституту міста, Тетяна Приходько, долучилася до спілкування з учасниками навчальної програми, розповіла їм про значення соціології та концептуальну логіку напрацювання методології. Упродовж модуля особливого значення набуло обговорення основних помилок під час розробки опитувань, що дозволило учасникам уникати маніпулятивних та некоректних запитань.

Практичними кейсами для учасників стала підготовка та проведення соціологічних опитувань на ділянках, попередньо обраних для дослідження: громада «Любінська ‒ Південний» та територія громад «Підзамче ‒ Замарстинів».

Презентувати свої напрацювання мешканцям та вислухати їхні пропозиції та зауваження учасники змогли під час публічної лекції-дискусії «Як залучити людей до розвитку міста?», яка відбулась 22 січня в приміщенні КУ «Інститут міста». деталі можна прочитати тут.

Марк Гайніш впродовж публічної лекції поділився німецьким досвідом залучення громадян до співпраці з представниками міста. Він розповів, що основною метою публічних обговорень є обмін думками, активізація людей та формування довіри до адміністрації міста:

Коли ми залучаємо громадян ‒ ми пробуджуємо в них нові ідеї та очікування. Ми не можемо розбудити в людях величезні сподівання, а потім говорити з ними про встановлення лавок в парку. Необхідно чітко законспектувати очікування громадян.

Загалом, як зазначив Марк, процеси міського розвитку в Україні та Німеччині є схожими, проте публічні обговорення повинні бути ініційовані на ранніх етапах створення проекту, аби пропозиції громадян не враховували суто формально. Він також розповів про проблемні випадки з забудовою у Німеччині. Зокрема про проект «Штутгарт 21», коли через неврахування думки громадян відбувались мітинги та, як результат, було переобрано уряд федеральної землі «Баден-Вюртемберг».

Важливою частиною при створенні нових проектів міського розвитку повинне бути врахування інтересів всієї місцевої спільноти, а не лише приватних інтересів, доповнив Марк.

Нагадаємо, що Львівський курс міських творців ‒ це навчальна програма у сфері міського розвитку. Проект створений спільними зусиллями Технічного університету Котбус-Зенфтенберг (Німеччина), НУО «Stadtagenten» (Німеччина) та Інституту міста (Україна). Навчання фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

Наступний навчальний відбудеться в лютому, слідкуйте за актуальними новинами курсу на офіційній fb-сторінці.

 

#CivilSocietyCooperation

#CityMakersLviv

 

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.