13 грудня 2018 Новини

Як мережування та співпраця громадських об’єднань може вплинути на масштабність та якість змін

4 грудня у Львові відбулася підсумкова подія проекту «Створення мережі НУО, що працюють у сфері децентралізації у Західній Україні».

Інститут міста запросив до участі в конференції проактивних представників громадських об’єднань, об’єднаних територіальних громад і органів місцевого самоврядування з семи областей Західної України. Подія була організована не тільки для підсумків проекту, який було реалізовано впродовж п’яти місяців, не тільки для створення неформальної атмосфери для спілкування та обговорення важливих і спільних проблемних питань в секторі співпраці громадських організацій та місцевої влади. Конференція була подією для налагодження зв’язків з однодумцями та офіційного підтвердження прагнень до мережування - підписання меморандуму про співпрацю.

Перший секретар Посольства Великої Британії в Україні Ребекка Лохна зауважила, що ситуація, в якій одна людина чи одна організація може зробити зміни є надзвичайно надихаючою. Але коли є мережа таких організацій, які мають підтримку одна одної і можуть діяти разом - зміни примножуються шаленими темпами.

Основою для спільного обговорення та подальшої групової роботи на конференції, стала доповідь соціолога Інституту міста, Тетяни Приходько про результати досліджень щодо стану громадського активізму у Західній Україні. Деталі результатів дослідження ТУТ

Важливою частиною конференції стало інтерактивне обговорення у групах  заради спільне напрацювання механізмів співпраці між громадськими об’єднаннями та органами місцевого самоврядування. За підтримки професійних фасилітаторів, учасники конференції створили своєрідні карти характеристик ефективної взаємодії ГО та влади, визначили основні принципи та правила співпраці (результати напрацювань).

Щоб оцінка процесу мережування НУО Західної України, була актуальною та експертною Христина Тибінка,член правління ЛГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», провела аналіз політики, стратегій, проектів та інших заходів громадських об’єднань та місцевого самоврядування, які є яскравими прикладами їхньої співпраці та взаємодії в період з 2014 до 2018 року та запрезентувала результати аналітичної роботи на конференції.

Вікторія Фургало, менеджер проекту, коментує:

Проект об’єднав громадських активістів із понад 60 насених та заклав основи для подальшої співпраці між активістами. Чудово, що проект діяв аж у семи областях України, оскільки кожна активісти з кожного регіону дивували своїми різними практиками. До прикладу, Тернопіль приємно здивував кооперацією громадських активістів та вагомим впливом на ОМС, Чернівці вразили суперечливим досвідом співпраці з владою на місцях. Надихає бажання громадських активістів діяти! Основи мережування закладено, надалі бачимо завдання перед собою робити мережу сильнішою та більшою задля впровадження потужних змін і закладання нових цеглин на шляху будування громадянського суспільства.

 

Конференція стала  фінальним етапом проекту  "Створення мережі НУО, що працюють у сфері децентралізації в Західній Україні" , який виконується за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та виконується КУ Львівської міської ради Інститутом міста.

 

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.