26 листопада 2018 Новини

Львів став чинним членом європейської мережі - Мери за економічне зростання

У лютому 2018 року Львів подав заявку на участь в ініціативі ЄС «Мери за економічне зростання», ця ініціатива є новим впровадженням  Європейського Союзу, спрямованим на сприяння місцевим органам влади країн Східного партнерства: Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови та України.

«Мери за економічне зростання» - це ініціатива яка покликана сприяти розвитку потенціалу місцевих органів влади країн Східного партнерства в стимулюванні економічного зростання, підвищенні рівня зайнятості в регіоні, забезпеченні участі громадян в економічних, соціальних і культурних процесах на місцевому рівні, а також підвищенні їх добробуту та якості життя.

22 листопада 2018 року наше місто стало чинним членом європейської мережі "Мери за економічне зростання".

Міська рада Львова у співробітництві з приватним сектором та організаціями громадянського суспільства розробила такий план відповідно до рекомендацій, наданих Секретаріатом «Мери за економічне зростання».

Так, було проведено економічний аналіз та розроблено заходи, спрямовані на стимулювання економічного зростання та зайнятості, також були чітко визначені результати реалізації та цільові показники таких заходів.

Для більш поглибленої роботи над планом була створена окрема робоча група, в яку увійшли представники бізнесу, депутати міської ради, працівники міської ради і комунальних установ міста. Метою робочої групи було узагальнення попередніх напрацювань і представлення інтересів головних груп зацікавлених сторін. 

Юлія Венгерович, проектний менеджер Інституту міста:

При підготовці комплексного Плану місцевого економічного розвитку ми намагалися зібрати гендерно-розподілені статистичні дані настільки, наскільки це можливо, та забезпечити гендерний аналіз програм та проектів  (gender mainstreaming) через визначення відповідних індикаторів ефективності, де це можливо. Варто зазначити, що в Україні статистичні дані деталізовані за гендерною ознакою мало доступні, що значно ускладнювало процес збору інформації та аналізу соціально-економічної ситуації у місті.

План місцевого економічного розвитку був розроблений з урахуванням Глобальних Цілей розвитку ООН та цілей Угоди про Асоціацію з ЄС, а також інших міжнародних документів в частині сприяння економічному  розвитку та ринковим можливостям на місцевому рівні. Варто підкреслити, що значну увагу було приділено питанню участі дівчат та жінок в місцевому економічному розвитку.

Цілями плану є:

  • розвиток пріоритетних кластерів (ІТ, туризм, легка промисловість, поліграфія і друк, освіта);
  • прозоре міське управління і створення сприятливих умов для підприємництва (навчання, послуги і інформування, регулювання, розвиток експортної спроможності);
  • розвиток інвестиційної привабливості (промоція міста, об’єкти інвестування).  

Андрій Пундор, керівник програми Стратегія Інституту міста:

У цьому плані ми декларуємо те, чим місто активно займається з 2009 року, а саме розвиток кластерів. Перші кластери, ІТ і туризм, себе виправдали і дали поштовх іншим галузям об’єднуватись заради спільних цілей і створення більшої доданої вартості. Місто безумовно такі речі підтримує і усіляко сприяє.

До плану було включено 23 заходи, які спрямовані на стимулювання економічного зростання та створення робочих місць. Це заходи, які відбуваються або при переважному фінансуванню з боку міської ради, або з значним організаційним і експертним залученням. На сьогоднішній момент наявних бюджетних коштів достатньо для запуску важливих пілотних проектів, але при їх подальшому масштабуванні буде потрібно додаткове фінансування за рахунок бюджетних і грантових джерел.

У вересні 2018 року План був поданий на проведення офіційної оцінки представниками Світового банку. В результаті, вже в листопаді цього року План був затверджений та високо оцінений міжнародними експертами. Так, наше місто отримало сертифікат членства в програмі ЄС “Мери за економічне зростання” з відзнакою на основі оцінки Світового банку.

Зауважимо, що після підтвердження членства в ініціативі та представлення Плану місцевого економічного розвитку, місто повинно реалізувати щонайменше 70% Плану протягом двох років (24 місяці) з моменту його офіційного затвердження та надавати звіти про хід реалізації Плану кожні шість місяців.

Додамо, що відповідно до ухвали № 2906 від 25.01.2018 «Про приєднання Львівської міської ради до Ініціативи «Мери за економічне зростання», відповідальність за співпрацю в межах ініціативи покладено на КУ «Інститут міста».

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.