16 листопада 2018 Новини

Учасники City makers’ course Lviv представили візії розвитку районів Львова активним мешканцям

Проект City makers’ course Lviv`18 фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.

З 8 до 13 листопада проходив другий навчальний блок Львівського курсу міських творців (“City Makers' Course Lviv”) ‒ навчальної програми у сфері міського розвитку, яку реалізовує команда Інституту міста спільно з Технічним університетом Котбус-Зенфтенберг (Німеччина), НУО “Stadtagenten” (Німеччина).

Темою другого модулю Львівського курсу міських творців був сучасний розвиток міст в умовах впровадженні принципів просторового стратегічного планування — комплексного підходу, який допомагає визначити візію, стратегічні цілі стосовно подальшого розвитку певного міста чи району.

Стратегія, це інструмент, а кожен інструмент має мету свого використання. Кожна стратегія має своє призначення і функцію, проте більшість людей чомусь сприймає стратегію як чарівну паличку, для вдалого впровадження якої варто лише змахнути рукою, а це не так, - розповів Олександр Кобзарев під час лекції про принципи розробки стратегій.   

Кураторами модулю були: Сілке Вайднер ‒ віце-декан факультету архітектури, будівництва, містобудування Бранденбурського технічного університету, Йохан Гаулі ‒ містопланувальник, консультант GIZ у країнах Південної Африки, Індії та Сербії, Олександр Кобзарев ‒ директор КУ  “Інститут міста”, Штефан Габі ‒ експерт з містопланування, урбаніст КУ “Інститут міста”.

Практичними завданнями в межах навчального блоку стала розробка візій та визначення цілей розвитку районів обраних для дослідження (громади “Любінська-Південний”, як приклад "радянського" житлового району та територія громади “Підзамче-Замарстинів”, як приклад історичного району зі змішаною функціональною забудовою). Учасники навчального курсу для цього створювали різні сценарії розвитку територій у Львові, проводили аналіз сильних, слабких  сторін, можливостей та ризиків.

В межах навчального блоку відбулась публічна лекція Йохана Гаулі про принципи створення стратегій інтегрованого розвитку міст, причини урбанізації у німецьких і українських містах та основні виклики, спричинені стрімким збільшенням населення.

Після 2012 року 50% населення планети почало проживати у містах. До 2050 року у містах житиме близько 75%  населення планети, - зазначив Йохан.

Учасники курсу також мали змогу презентувати свої напрацювання активним мешканцям Львова та представникам райадміністрацій, аби врахувати усі зауваження щодо стратегій розвитку обраних ділянок (прим. ред: презентації учасників за посиланням: “Любінська-Південний” та “Підзамче”).

Про результати першого модулю навчального курсу City makers’ course Lviv`18 читайте ТУТ.

Слідкуйте за актуальними новинами на фейсбук сторінці Курсу.

 

#CivilSocietyCooperation

#CityMakersLviv
Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.