28 вересня 2018 Новини

Як Львів може стати містом для наслідування у налагодженні співпраці з містами Литви або Чому проект про налагодження зв’язків з Литвою має додану вартість?

Навесні цього року Інститут міста спільно з консалтинговою компанією ЗАТ “JOSTRA“ та Генеральним Почесним Консульством Литовської Республіки розпочали проект «Литовський досвід для України - нові можливості співпраці з ЄС”. Фінансування заходів в рамках проекту було здійснено Програмою співпраці по розвитку і підтримці демократії Міністерства закордонних справ Республіки Литва. Цей проект мав на меті за 6 місяців передати досвід Литви, пов'язаний з інтеграцією країни в ЄС, ознайомити із засобами та інструментами збільшення ефективності проектів та можливостями створення середовища стійкого розвитку і активації регіонального розвитку.

У форматах зустрічей та обговорень, дискусій та тренінгів, представники міської та обласної влади Львова, громадські активісти та представники громадських організацій міста та області, разом з литовськими експертами мали можливість спільно напрацювати систему принципів та уроків, використовуючи позитивну практику країн ЄС, заради якісних та результативних змін.

У квітні 2018 року всі учасники проекту організували першу спільну конференцію, яка дала можливість для представників влади, громадських організацій, бізнесу та науковців міста Львова та Львівської області дізнатися більше про досвід Литви у сфері співпраці з ЄС, зокрема про підготовку та оцінку проектів у таких сферах, як: сталий розвиток, соціальні інвестиції, охорона навколишнього середовища, альтернативні джерела енергії та державно-приватне партнерство. Більше про результати конференції читайте ТУТ.

Зауважимо, що ця перша конференція стала поштовхом для реалізації якісного дослідження потреб та проблем розвитку міста та області у контексті співробітництва України та Литви. Було проаналізовано діяльність Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради у таких сферах як соціальна політика та соціальний захист населення, інвестиційна діяльність та практики державно-приватного партнерства, екологічна політика та охорона навколишнього природного середовища.

Саме налагодження ефективної роботи у цих трьох напрямках дозволить створити передумови для сталого регіонального розвитку та імплементації Угоди України про асоціацію з ЄС. Партнери з компанії “JOSTRA” визначили, на основі зібраних в Україні даних, ті сфери, в яких досвід Литви є найбільш корисним для Львова та Львівської області. Додатково спільними зусиллями було зібрано інформацію про міжнародні програми та фонди, які допомагають Україні та ресурси яких можна використовувати для реалізації ініціатив у майбутньому. Результати дослідження можна переглянути ТУТ .

Протягом 12-13 червня  2018 року було проведено три тренінги та публічну дискусію за участі литовських експертів. У форматі інтерактивного спілкування, були обговорені актуальні питання ефективної оцінки інвестицій структурних фондів ЄС, обговорення та глибинного аналізу стала ідея витрат на соціальну політику соціального захисту населення як інвестиції, а також про пріоритет ЄС в природоохоронній політиці.

Додамо, що підсумковою подією цього етапу проекту стала публічна дискусія для усіх зацікавлених “Чи може Львів стати лабораторією впровадження практик ЄС?”. Публічна дискусія – це можливість для управлінців, активних мешканців, представників бізнесу Львова і області обговорити та перейняти успішний досвід і уроки Литви, у сфері залучення фінансування від Європейського Союзу.Більше про навчання читайте ТУТ.

25 вересня 2018 року, була організована завершальна конференція проекту «Литва - західна Україна: можливості для співпраці в ЄС», на якій  були запрезентовані результати проведеного дослідження “Ідентифікація найважливіших проблем та можливості їх вирішення. Львів та Львівська область” щодо політики у сфері екології, соціальної сфери та інвестиційної діяльності Львові та Львівської області.  Більше про конференцію читайте ТУТ. Презентації експертів цієї конференції можна переглянути ТУТ

Проект «Досвід Литви для України – нові можливості співпраці з ЄС» дає можливість ознайомитися із досвідом інтеграції в ЄС на прикладі Литви, використати найефективніші методи та уникнути стандартних помилок при побудові довготривалої комунікації з Європейським Союзом.

 

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.