12 вересня 2018 Новини

Учасницьке планування у Львові: презентація результатів фокус-групового дослідження

4 вересня 2018 року команда Інституту міста організовувала публічне обговорення учасницького підходу в процесі планування вулиць на основі досвіду реалізації проекту Вулиця для всіх у форматі Urban Cafe. Нагадаємо, що метою цього проекту стало створення платформи для комунікації між мешканцями, підприємцями та владою міста під час реконструкції міського простору.

В рамках проекту соціолог Інституту міста, Тетяна Приходько спільно з колегами провели в травні 2018 року фокус - групові дискусії з 7 групами зацікавлених у процесі учасницького планування вулиць у Львові: місцеві депутати, активісти, мешканці вулиці, студенти, представники бізнесу, журналісти та планувальники. За результатом дослідження, на прикладі проекту реконструкції вулиці Степана Бандери, було напрацьовано ідеальний тип «дорожньої карти» партисипативного урбаністичного планування та залученості різних зацікавлених сторін.

Основу «дорожньої карти» було сформовано із думок більшої частини учасників. Проте, представники з фокус-групової дискусії серед журналістів запропонували провести SWOT-аналіз, та додати етапи погодження з депутатами, оцінки задоволеності мешканців та утримання вулиці після завершення реконструкції. Як відзначила Тетяна Приходько цей етап є важливим, оскільки:

Проект завершився, але це не означає, що на цьому все. Потрібно дивитися, оцінювати, проводити певні моніторинги, спостерігати за реакцією людей чи вони задоволені тим, що відбувається». Команда планувальників рекомендувала включити в аналітичну частину розробку технічного завдання для концепції. Важливе доповнення зробили активісти, які запропонували між етапами виконання підрядних робіт та святом вулиці помістити етап корекції помилок та штрафування. «Коли переходимо до підрядних робіт, і коли проходить, власне їх виконання, потім наступає етап «Свято вулиці», тому, що за кордоном є дуже поширена практика, коли проект не просто реалізується, коли він має дати певні відчуття та емоції, відчуття людей у цілісності, те, що ми це робимо разом, робимо це не лише для когось, а для всіх нас – мешканців.

Одним із ключових завдань Urban Cafe стало отримання зворотного зв’язку від учасників заходу, їхні враження та власний досвід експертів і фахівців для того аби можна було доопрацювати запрезентований варіант дорожньої карти. Цю роботу було організовано у групах, де в дискусії кожен міг аргументувати та додати свою ідею на «дошку пропозицій». В подальшому, всі ці напрацювання будуть проаналізовані та додані до остаточного варіанту дорожньої карти.

Зазначимо, що завершальним етапом зустрічі, стала презентація та обговорення планів реконструкції вулиць у місті Львові, за участі Олександра Одинця, заступника директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради.

Отже, результати соціологічного дослідження стануть якісним підґрунтям для напрацювання дорожньої карти, а доповнення та пропозиції, які були озвучені під час обговорення, будуть враховані та доповнять остаточний варіант дорожньої карти, яка може слугувати базисом для напрацювання подібних реконструкції громадського простору міста.

ПЕРЕГЛЯНУТИ презентацію дослідження

Текст новини:

Гаталяк Анастасія та Ілевич Роксолана

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.