06 липня 2018 Новини

У Львові затвердили План дій з розвитку транспорту до 2020 року

Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив План дій з розвитку транспорту у Львові до 2020 року, який передбачає важливі зміни в громадському транспорті, організації дорожнього руху та паркування, а також активізацію велосипедного і пішохідного руху.

Завдяки цим змінам у Львові за три роки планують на третину підвищити мобільність мешканців і вивести транспорт з критичного стану.

Команда Інституту міста була координаторами та учасниками процесу напрацювання цього плану. Варто зауважити, що для створення даного документу було проведено низку воркшопів, фокус-груп та опитувань. Був визначений перелік основних проблем у транспортній сфері Львова:  затори, переповнений і некомфортний громадський транспорт, часті затримки в русі громадського транспорту, відсутня інформація і поганий графік руху громадського транспорту, висока аварійність, хаотичне паркування, погані умови для їзди на велосипеді та руху пішоходів, ідентифіковані причини цих проблем та створено відповідний набір потенційних рішень.

Прийнятий план розвитку транспорту ґрунтується на принципах сталої мобільності: розвиток міста, орієнтованого на громадський транспорт; вдосконалення громадського транспорту; заохочення пішохідного і велосипедного руху; оптимізація дорожньої мережі та її використання; управління паркуванням; контроль за використанням приватного транспорту; покращення комунікації.

В процесі багаточисельних обговорень, робоча група по напрацюванню Плану,  сформувала принципи дій, які повинні бути використані у проектах,що реалізовуватимуться в період дії Плану:

 • Під час розробки та реалізації проектів змін у вуличному середовищі Львова, першочергово, повинні ставитися високі стандарти безпеки для усіх учасників дорожнього руху, особливо найбільш вразливих з них – пішоходів та велосипедистів.
 • В процесі розробки та реалізації проектів потрібно забезпечувати ієрархію пріоритетності учасників дорожнього руху.

На першому місці – пішоходи, на другому місці – громадський транспорт, на третьому місці – велосипедисти, на четвертому місці – приватний мотиризований транспорт, що рухається, на п’ятому місці – приватний мотиризований транспорт, що стоїть.

 • Усі проекти змін у вуличне середовище Львова повинні забезпечувати доступність для маломобільних груп населення та враховувати їх потреби.
 • План дій декларує пріоритет електричного громадського транспорту над громадським транспортом з двигунами внутрішнього згорання.

Пріоритет надається трамваю, на другому місці –  тролейбусу, на третьому місці – електробусу (як із заряджанням під час стоянки так і під час руху), на четвертому місці – великогабаритному автобусу, на п’ятому місці – автобусу середньої місткості (маршрутці).

 • У Львові повинен бути забезпечений максимально безперешкодний рух трамвая, як основного магістрального виду громадського транспорту, який має найбільшу провізну здатність та не виділяє шкідливих викидів.
 • Необхідно розширити мережу трамвайних і тролейбусних маршрутів та забезпечити зручний інтервал руху (не більше 5-10 хв. у час пік).
 • Автобусні маршрути не повинні дублювати маршрути трамвая та тролейбуса.
 • На автобусних маршрутах з великим пасажиропотоком потрібно замінювати автобуси середньої місткості на автобуси великої місткості.
 • Ремонтні роботи вулиць у Львові потрібно узгоджувати між собою та перелаштовувати транспорту систему міста таким чином, щоб забезпечити перевезення пасажирів громадським транспортом без значного зростання у часі руху, організувати зручні об'їзди для приватного автомобільного транспорту, руху вантажів та пішоходів.

План дій з розвитку транспорту у Львові до 2020 року передбачає заходи у п’яти сферах:

 1. пішохідна інфраструктура та пішохідні зони;
 2. громадський транспорт та ремонти вулиць;
 3. розвиток велоінфраструктури;
 4. оптимізація організації руху, створення малого транспортного кільця;
 5. управління паркуванням

Більше про процес напрацювання та зміст документу План розвитку транспорту до 2020 у презентації.

Повний текст Плану дій з розвитку транспорту у Львові до 2020 р. читайте ТУТ
Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.