Друкувати цю сторінку
Європейська конференція щодо планів міської сталої мобільності: обмін ідеями, пошук рішень
02 липня 2018 Новини

Європейська конференція щодо планів міської сталої мобільності: обмін ідеями, пошук рішень

14-15 травня у місті Нікосія (Кіпр) відбулася п'ята Щорічна європейська конференція щодо Планів сталої міської мобільності , яка організовується Європейською комісією спільно з адміністрацією міста Нікосія та Міністерством транспорту та зв’язку Республіки Кіпр.

Конференція зібрала більше 400 делегатів з усього світу.

Це провідна європейська щорічна подія для всіх, хто бере участь у впровадженні концепції SUMP на практиці. Це своєрідний форум ідей та рішень для політиків, практиків та науковців зі всієї Європи. Головною метою цієї зустрічі є налагодження зв'язків та обговорення ключових питань розвитку міст. 

Цьогоріч учасниками конференції зі Львова були: Орест Олеськів, менеджер проектів КУ Інститут міста, Павло Сирватка, начальник відділу інвестиційних проектів ЛКП «Львівавтодор» та Олександра Сладкова, керівник відділу урбаністики ЛКП «Інститут просторового розвитку».

Нагадаємо, що документ Плану міської мобільності Львова розробляється за участі провідних місцевих фахівців та  за підтримки експертів проекту Інтегрований розвиток міст в Україні (створений у рамках міжурядової співпраці України та Німеччини). Участь в конференції стала можливою за підтримки проекту Інтегрований розвиток міст в Україні. 

Як і Європейська комісія, яка присвятила 2018 рік заохоченню мультимодальності, темою цьогорічної конференції стала мультимодальність, яка зосереджена на інтеграції видів транспорту та комбінованих мобільних рішень для пасажирів та вантажів у містах та регіонах.

Впродовж двох днів конференція мала спільні ранкові сесії, далі проводились паралельні сесії, які були розбиті на чотири тематичні блоки:

  • Загальна картина
  • На шляху до Плану сталої мобільності міста 2.0
  • Впроваджуючи План сталої мобільності міста
  • Локальний контекст

Основними тезами цієї конференції були:

Стала міська мобільність потребує (і) забезпечує мультимодальність.

Інтеграція безпеки дорожнього руху в цикл планування сталої міської мобільності - це  обов'язкове правило.

Безпека велосипедистів та пішоходів - це не тільки адекватна транспортна ієрархія, це вимога для створення дієвого Плану сталої  містької мобільності.

Транспортний аналіз як основа: включіть всі види транспорту і взаємодію між ними.

Постійно підвищувати прозорість у процесі планування транспортних питань міста.

Постійно покращувати якість збору даних про пішохідний та велосипедний рухи у місті, це - шлях до (для) розуміння потреб та залежностей.

Створювати інфраструктуру для транспортних засобів на альтернативних видах палива.

Ефективне використання міських тролейбусних мереж - це шлях до зменшення викидів.

Інклюзія, соціальна взаємодія та логістика як вимога для якісного впровадження SUMP

---------------

Інші тези від учасників читайте тут, презентації усіх учасників конференції можна переглянути за посиланням.