13 березня 2018 Новини

Креативний прорив як можливість побудувати нову модель міста

Впродовж 9-10 березня 2018 року у Львові відбувся форум “Креативний прорив", який об’єднав спільноту креативних людей з усієї країни, задля творення нової моделі креативного, соціально відповідального, партисипативного міста («Міста 3.0»). Цей захід став унікальною платформою для дискусії про роль творчості та креативу в контексті розвитку міста на якісно новий рівень.

Форум – це точка концентрації попередньої роботи, роботи останніх десять років, тому що це є наступний виклик прориву. Новий прорив дає величезну концентрацію на саму людину. Ця стратегія дає великий пріоритет на освіту, на культуру, на технології – саме на те, де може розкриватися людський потенціал. Ми бачимо таке майбутнє у Львові, щоб люди, які працюють над своїм інтелектуальним розвитком, мали змогу реалізовувати свої ідеї, – розповів заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

У Львові під час форуму “Креативний прорив” презентували напрацювання нової стратегії креативного розвитку міста. За словами директора Інституту міста Олександра Кобзарєва, стратегія передбачатиме учасницький та партнерський підхід до реалізації.

Прорив буде відбуватись у тому вимірі, де ми його очікуємо. Креативність є в кожній людині. Якщо ми будемо створювати умови, щоб креативних людей ставало більше, ця вся маса буде впливати, щоб місто розвивалось, – зауважує Олександр Кобзарев.

Додамо, що спеціальним гостем форуму став Чарльз Лендрі, всесвітньовідомий британський фахівець з розвитку міст, автор книг з міського розвитку, серед них – книги «Креативне місто».  Його книга «Креативне місто» змінила світ, а його допомога в розробці стратегій змінила такі міста, як Дублін, Амстердам, Ляйпціг, Люблін і ще понад два десятки. В межах Форуму в приміщення Будинку камерної та органної музики він прочитав публічну лекцію про те, як на основі концепції креативного міста побудувати відповідальну спільноту, яка дбає про кожного мешканця. Як зазначив під час лекції міський голова Львова Андрій Садовий, для міста важливим зараз є розвиток креативних індустрій та економіки знань.

Ми говоримо про те, щоб створити місто, в якому комфортно жити. Треба використовувати енергію від молоді, де треба чути всіх і відразу. Це інший тип економіки, ніж той, з якого ми походимо - неодноразово наголошував Чарльз Лендрі

Форум відбувся за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Організатори форуму: Львівська міська рада, КУ «Інститут міста», ГО «Креативне місто», Кластер розвитку освіти та креативності. Партнери: Український католицький університет, готель «Леополіс», «НІКО-ЗАХІд», Lviv Media Forum, Студрада економічного факультету ЛНУ імені Івана Франка.

Відео форуму “Креативний прорив”

Відео публічної лекції Чарльза Лендрі

Завантажити презентацію Стратегію прориву

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.