15 грудня 2017 Новини

Соціальний моніторинг якості життя: як львів’яни оцінили особистісний та середовищний комфорт у місті

Вчора команда Інституту міста презентувала результати аналітичного дослідження «Якість життя у Львові’17». Це комплексне аналітичне дослідження, проведене в рамках проекту «Громади в дії» за підтримки програми Європейського Союзу.

Якість життя – це комплексне поняття, яке включає в себе сукупність категорій, що забезпечують суб’єктивне та об’єктивне благополуччя особистості у соціальних умовах.

Єдина в Україні комплексна методологія дослідження якості життя, розроблена науковцями та практиками Комунальної установи Інститут міста та Соціологічної агенції «Фама», на основі кращого міжнародного досвіду, запитів і потреб представників різних управлінь, департаментів та інших органів місцевого самоврядування міст України.

Цей моніторинг вже втретє має на меті простежити динаміку основних показників якості життя у Львові, а саме: освіта, медицина, транспорт, соціальне самопочуття, екологія, благоустрій, культура та дозвілля. Додамо, що індикатори якості життя мешканців міста – це відображення діяльності управлінців міста. Адже саме мешканці є основними користувачами послуг, що надаються органами місцевого самоврядування. Тому думка громадськості, критика чи похвала, є важливими критеріями оцінки роботи кожного муніципалітету.

Оцінка комфорту міського середовища – стан інфраструктури та якість надання послуг в таких сферах як благоустрій, транспорт, охорона здоров’я, освіта, дозвілля, безпека, умови для життя в місті загалом.

Оцінка особистісного комфорту – рівень задоволеності мешканців власним матеріальним та соціальним благополуччям.

За результатами нашого дослідження, мешканці оцінили якість життя у Львові як 3,31. Майже 93% пишаються тим, що є мешканцями міста Лева. В цілому, респонденти вище оцінюють сферу послуг, ніж стан інфраструктури. Найвище оцінено індекси у сфері дозвілля та освіти, а найнижче - у сфері благоустрою та екології міста. У структурі індексу про соціальне благополуччя спостерігаємо незначне зменшення задоволеності психологічним та соціальним самопочуттям. Більшість мешканців довіряють релігійним установам (74%) та патрульній поліції (54%). Приблизно 55% задоволені тим, як проводять своє дозвілля. Майже половину часу (47%, 2016 року – 39%) мешканці витрачають на роботу, і лише 21% на відпочинок.

Презентацію дослідження можна переглянути тут.

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.