07 грудня 2017 Новини

План дій для розвитку громад або Як і чому потрібно розвивати міські спільноти

Влітку цього року команда Інституту міста долучилася до проекту «Підтримка реформи децентралізації в Україні», який виконує Всеукраїнська громадська організація «Громадянська мережа «ОПОРА» та фінансує Посольство Великої Британії в Україні.

Відповідно до завдань цього масштабного проекту, саме у Львові було вирішено розвивати спроможність громади Сихівського району, налагоджувати комунікацію між представниками громади та влади, мотивувати мешканців до дій і реалізації нових проектів, які впливатимуть на загальний розвиток міста.

Першими етапами реалізації проекту, який отримав назву “План дій для зміцнення громад”, стало проведення соціологічного дослідження “Потреби та проблеми мешканців Сихівського району, реалізація серії навчальних семінарів для активістів району та етап створення стратегії розвитку мікрогромади Сихова із залученням усіх зацікавлених сторін.

Впродовж вересня команда Інституту міста організовувала відкриті зустрічі, запрошувала до роботи усіх активних та небайдужих сихівчан, представників громадських організацій та владних структур, які впливають на зміни в мікрогромаді Сихова. Ці стратегічні сесії мали на меті не тільки налагодити комунікацію, але й створити документ, в якому будуть визначені пріоритетні напрямки розвитку громади Сихова, актуальні проекти та часові рамки виконання цих ідей.

Перший семінар із напрацювання Стратегії розвитку громади Сихова відбувся 5 вересня, в ньому взяли участь місцеві мешканці, громадські активісти, представники влади, зокрема в.о. Голови Сихівської РА, депутати. Зауважимо, що на основі обговорень та кластерування візій, які напрацювали учасники зустрічі, експерти створили єдину візію Сихова 2027: Район для всіх. Сихів - привабливий для життя, відпочинку та роботи район, однаково доступний для всіх. Повний опис візії.

Під час другої зустрічі, яка відбулася 12 вересня, учасники ознайомилися з історичною аналітичною довідкою Сихова та проектами, які були розроблені в рамках різних ініціатив та міських програм (“Громади в дії”, Стратегія Львова, бюджету участі) і спрямовані на покращення благоустрою району.

Завдяки роботі в групах на третій зустрічі, яка відбулася 19 вересня, було напрацьовано п’ять варіантів сценарію досягнення візії Сихова. Також вдалося згрупувати та виділити найбільш пріоритетні проекти, зокрема, серед великих та найбільш пріоритетних проектів було виділено такі: ревіталізація Культурно-освітнього центру ім О.Довженка, оновлення площі довкола КОЦ ім Довженка та створення там комфортного та цікавого громадського простору, будівництво тролейбусної лінії Стрийська-Шувар, будівництво дитячих садочків та шкіл.

Так, варто додати, що на двох публічних презентаціях попередніх напрацювань, всі додаткові зауваження були зафіксовані та додані до загального бачення стратегії Сихова, також було обговорено питання системи моніторингу стану реалізації Стратегії розвитку громади Сихова. В жовтні команда проекту провела цільові обговорення з експертним середовищем щодо покращення змісту документу стратегії, аби запрезентувати для депутатського корпусу міської ради Львова досконалий варіант плану дій для Сихова на десять наступних років. Отже, на даний момент, можна ознайомитися з текстом Стратегії розвитку громади Сихова.

Нагадаємо, що у жовтні було розпочато роботу над створенням концепції перетворення громадського простору на території громади Сихова спільно з архітекторами та громадськістю. Архітектори ГО Urbanideas напрацювали ескізний план простору на даху, ідеї про який виникли під час публічних обговорень. Ознайомитися із ескізом простору.

На даному етапі триває робота над створенням дорожньої карти щодо сталого розвитку громад. Саме цю схему, яка створена на основі досвіду реалізації трьох проектів: проекти Інституту міста “Громади в дії”, ”План дій для зміцнення громад” і проект ЛМГО “Центр інформаційного консалтингу” “Підвищення спроможності громадськості в Львівській області впливати на реформи”, - команда Інституту міста буде презентувати по містах України.

Контакти

Інститут міста

79008 Львів

пл. Ринок, 1, офіс 108-111

+38-032-254-60-81

+38-032-254-60-82

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.