2 Грудня 2020

Як живе молодь України у час COVID-19?

Пандемія змінила життя кожної людини, але чи стала молодь – вразливою соціальною когортою до умов, які зумовив COVID-19, ЛЬВІВ.КОМанда – Інститут міста, МолоДвіж Центр.Львів та Соціоінформ, – досліджували вже цього року за підтримки ПРООН та Міністерства закордонних справ Данії у межах реалізації проєкту «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні».

Комплексне соціологічне дослідження проведено у 3 етапи:

  • Якісне дослідження: проведено 10 фокус-групових дискусій
  • Кількісне дослідження: опитано 1200 осіб, віком 14-35 років, у всіх областях України, що під контролем української влади. Анкетне опитування проведено методом CAPI
  • Глибинні інтерв’ю з фахівцями та фахівчинями у сфері молодіжної політики в Україні

Фокус дослідження: 9 сфер життя молоді – освіта, матеріальний стан та зайнятість, бізнес, партисипація, охорона здоров’я, охорона довкілля, безпека а також комунікація із соціальними інститутами та оцінка загальної ситуації в країні.

Основні результати дослідження: 

  • 35,3% молоді припускають, що пандемія штучно створена проти 34,3% тих, хто вважає, що пандемія є реальною загрозою;
  • 56,9% молоді вважають, що організація навчального процесу під час пандемії погіршилась;
  • 72,4% батьків зауважили, що стали витрачати більше часу на навчання дітей, та 58,6% вказали, що це було складно;
  • 20,8% серед працюючої молоді зазначили, що їм знизили заробітну плату упродовж карантину, зокрема із цим частіше зіткнулась молодь з обласних центрів (25%, проти 18-19% у інших населених пунктах проживання);
  • 70% молоді відзначили, що протягом карантину вони хвилювалися через те, що в їхніх сім’ях виникали фінансові труднощі;
  • 45,9% опитаних упродовж карантину мали постійний стрес і тривогу через стан невизначеності, та ще 30,5% перебували у депресивному стані (особливо у перші місяці карантину) .

Перше дослідження в Україні, яке має 13 амбасадорів та амбасадорок, зокрема такі як Олександр Ярема, Яна Панфілова, Володимир Станчишин, Тарас Тополя, Євген Клопотенко, ХАС, Цвітанна Якимечко, Лілія Шкира, Євген Бондаренко, Владислав Мельничук, Анна Бондаренко, Дмитро Бабак, Анастасія Бакуліна, що поділились своїми думками у час коронавірусної пандемії!

Завантажити дослідження українською мовою

Завантажити дослідження англійською мовою

© Жодну частину цієї публікації не можна відтворювати, зберігати у пошуковій системі або передавати у будь-якому вигляді та будь-яким способом, зокрема, електронним, механічним, фотокопіюванням, записом чи іншим без попередньої письмової згоди.